Vlakem - Kopřivnice, Štramberk, Příbor, Hukvaldy - Lašská brána Beskyd - Štramberk, Kopřivnice, Příbor, Hukvaldy

Vlakem

 

Hlavní trať (č. 270) spojující Moravskoslezský kraj se zbytkem Česka vede z Přerova přes Suchdol nad Odrou, Studénku do Ostravy a dále přes Bohumín (s odbočkou do Polska) na Slovensko (hraniční přechod Mosty u Jablůnkova). Kopřivnice se na tuto trať napojuje místní tratí č. 325 ve směru Studénka – Veřovice (délka celé tratě 27 km) a odbočkou k letišti Leoše Janáčka v Mošnově. Ve Veřovicích se napojuje na neelektrifikovanou trať č. 323 vedoucí z Valašského Meziříčí přes Frenštát p. R., Frýdlant n. O., Frýdek-Místek a další do Ostravy (spojení do Beskyd). Asi 18 kilometrový úsek ze Studénky do Kopřivnice trvá motorovým vozem přibližně 20 minut. Trať prochází rovněž Příborem a Štramberkem, takže vyjma Hukvald jsou obce Lašské brány propojeny železnicí. Vlak v Kopřivnici zastavuje na dvou místech, na zastávce u autobusového nádraží a v hlavní stanici, ležící více v centru města v blízkosti muzea Šustalova vila.

Mezinárodní doprava a cesty z Čech (trať Praha–Ostrava)

České dráhy – vlaky ČD SC Pendolino - nejbližší stanice, kde zastavují: Hranice na Moravě, Ostrava-Svinov.
Ve Studénce (z Lašské brány nejbližší stanici na trati) zastavují pouze osobní vlaky, některé rychlíky a pár vlaků typu InterCity. Ostatní vlaky stanicí pouze projíždějí.

RegioJet – vlaky společnosti RegioJet - nejbližší stanice, kde zastavují: Studénka (z Lašské brány nejbližší stanici na trati), Hranice na Moravě, Ostrava-Svinov.

TIP: Pro cestu těmito vlaky z Lašské brány, resp. do Lašské brány lze využít autobusy společnosti RegioJet, které zastavují v Příboře (případně v Novém Jičíně) a jsou návazné v Olomouci na vlaky společnosti RegioJet. 

POZNÁMKA: Jízdenky RegioJet lze zakoupit také v Informačním centru města Kopřivnice.

Leo Express – vlaky společnosti Leo Express: vlaky zastavují ve stanici Studénka (z Lašské brány nejbližší stanici na trati).

POZNÁMKA: Jízdenky společnost Leo Express lze zakoupit také v Informačním centru města Kopřivnice.

VYHLEDEJTE SI SVÉ SPOJENÍ: www.idos.cz