Autem - Kopřivnice, Štramberk, Příbor, Hukvaldy - Lašská brána Beskyd - Štramberk, Kopřivnice, Příbor, Hukvaldy

Autem


Hlavní dopravní tepna procházející Moravskoslezským krajem – dálnice D1 (dříve D47) vede cca 16 kilometrů vzdušnou čarou (cca 22–30 km autem) od Lašské brány. U Ostravy se napojuje na polskou dálnici A1. Do Lašské brány Beskyd se z ní odbočuje na sjezdu číslo 336 – Butovice a dále po silnici číslo 464 směr Příbor, která se u obce Skotnice napojí na silnici I/58 (dále již navádějí ukazatelé).

Druhou a složitější možností je využít sjezdu číslo 330 – Hladké Životice (a dále po silnici I/57 přes Kunín do Nového Jičína).  


Z Čech/z jihu Moravy

Pro cesty z Čech (Lašská brána – Praha: cca 360 km / 3,5 hodiny jízdy autem) lze doporučit odbočení z D1 již u exitu číslo 311 – Bělotín na mezinárodní silnici E 462 (I/48, resp. D 48), která vede od Bělotína přes Nový Jičín do Příboru. Silnice dále pokračuje na Frýdek-Místek a hranici s Polskem u Českého Těšína (napojení Lašské brány z Polska po silnici S1).  

Pozor: silnice I/48 se v současnost v úseku Nový Jičín – Rychaltice přebudovává na dálnici a je zde řada omezení a vyskytují se zde komplikace v dopravě. 


Z Polska/z Ostravy

Při cestě z Polska po A1 doporučujeme odbočit už v Ostravě (sjezd č. 361) a po průjezdu Ostravou se napojit na dálnici D 56 (pouze s dálniční známkou), směr Frýdek-Místek a ve Frýdku-Místku odbočit ve směru Hranice na Moravě a Příbor na mezinárodní silnici E 462 (I/48, resp. D 48 – celá trasa ještě není přebudovaná na dálnici, proto pozor v úseku Bělotín – Rychaltice je max. rychlost 90 km/h! (Dálniční úseky lez použít bez dálniční známky). 

Pozor: silnice I/48 se v současnost v úseku Nový Jičín – Rychaltice přebudovává na dálnici a je zde řada omezení a vyskytují se zde komplikace v dopravě. 

Z Ostravy se do Lašské brány dá rovněž dojet po silnice I. třídy číslo 58 (vede kolem letiště Leoše Janáčka v Mošnově). Před Příborem se kříží s mezinárodní silnici E 462 (I/48, resp. D 48).


Ze Slovenska/ z Beskyd

Silnice I/58 dále pokračuje na Frenštát pod Radhoštěm (cca 13 km vzdálen od Lašské brány) a Rožnov pod Radhoštěm (cca 23 km od Kopřivnice). Je to hlavní trasa spojující Beskydy a Lašskou bránu) a také o nejbližší spojení se Slovenskem (přes Makov). Hranice je od Lašské brány asi ve vzdálenosti 35 km.


V Lašské bráně
V rámci Lašské brány je Kopřivnice spojena s Příborem zmiňovanou silnicí číslo 58, Hukvaldy jsou dostupné přes Lubinu po silnici III. třídy (č. 480) nebo přes místní části Vlčovice a Mniší po silnici III. třídy (č. 486), která se v Rychalticích napojuje na komunikaci I/48, resp. D48/E 462). Nejkratší spojení mezi Hukvaldy a Příborem je po úzké silnici III. třídy (č. 4863). 

Kopřivnice a Štramberk ve své podstatě vytváří zástavbou spojené dvouměstí. Kopřivnicí prochází jako hlavní komunikační tepna silnice číslo 480, která přes Štramberk a Závišice směřuje do Veřovic. Na hranici Kopřivnice a Štramberku z ní odbočuje silnice vedoucí přes historické centrum města Štramberku a dále po silnicích III. třídy do Nového Jičína.

Pro orientaci ve městech slouží silniční navigační systém směřující k turistickým a sportovním atraktivitám města.