Výlet na hrad Hukvaldy (Hukvaldy)

TYP: pěší výlet, pěší výlet - vhodný i s kočárkem

VÝCHOZÍ BOD + CÍLOVÝ BOD

Parkoviště (u zastávky Hotel Hukvaldy)

TRASA

VÝCHOZÍ BOD: Parkoviště (u zastávky Hotel Hukvaldy) (0 km) – (A) Brána do obory – (B) Liška Bystrouška – (C) Turistický rozcestník pod hradem – (D) Vstupní brána hradu – (E) Památník Leoše Janáčka – CÍLOVÝ BOD: Parkoviště (u zastávky Hotel Hukvaldy) (4 km)

Z centrálního parkoviště oborou na hrad a zpátky. 

středně náročný

Délka  4 km

Stoupání  150 m

Klesání  150 m

ZNAČENÍ

značka naučné stezky

Částečně vhodný s kočárkem

KE STAŽENÍ

GPX

POPIS TRASY

Z výchozího bodu se vydáme centrem obce kolem Obecního úřadu, kostela sv. Maxmiliána a tzv. Hukvaldského zámečku (přístupný je pouze park, zámek je zrekonstruován jen ze strany od silnice) až ke kamenné bráně do obory hradu. Pár metrů odsud se nachází Informační centrum, které je umístěné v rodném domě hudebního skladatele Leoše Janáčka.

Napravo od kamenné brány se nachází vstup do obory, kterým pokračujeme dále po asfaltové cestě. S orientací nám pomůže trasa naučné stezky Hradní vrch. Asfaltová silnice nás dovede kolem hospůdky až ke křižovatce u památníku Lišky Bystroušky (nedaleko se nachází přírodní amfiteátr). Po povinném pohlazení ocasu lišky (přináší to štěstí) se vydáme cestou do kopce na hrad. Při stoupání si povšimneme bohatého kořenového systému několika mohutných buků. Na vrcholu kopce se nachází cíl našeho úsilí – zřícenina hradu).

Zpět do podhradí se vrátíme po lesní cestě, na kterou z asfaltové cesty odbočíme na rozcestí kousek pod hradem. Značka nás dovede mimo oboru před kamennou bránu. Výlet si můžeme prodloužit tím, že odbočíme doprava (máme-li kamennou bránu za zády) na boční ulici. Po ní dorazíme po pár metrech k rozcestí. Na něm pokračujeme cestou vpravo až k expozici Tropic. Budeme-li pokračovat dále a na konci ulice odbočíme doleva a budeme se v podstatě vracet zpět do centra, narazíme po pravé stráně na Památník Leoše Janáčka. Od něj se po ulici vrátíme zpět do centra obce a k místu, kde parkujeme (na parkovišti je i veřejné WC). V centru obce se nacházejí různé druhy občerstvení. Za doporučení stojí místní pekárna koláčů.

 

Poznámka: Trasa je přístupná i s kočárkem, a to za předpokladu, že zpět z hradu se budete vracet po asfaltové cestě, po které jste na hrad vystoupali.

VIDEOTRASA

BLÍZKÉ AKCE

4. Hasičský ples
So 25. 1. 2020 | 19.00
KOPŘIVNICE
Rybářský ples
So 8. 2. 2020
KOPŘIVNICE
Rodičovský bál
Rodičovský bál
So 8. 2. 2020 | 19.30
KOPŘIVNICE
Sametová revoluce
VÝSTAVA: Sametová revoluce
Čt 14. 11. 2019 - Ne 2. 2. 2020 | 9.00 - 17.00
Lašské muzeum v Šustalově vile
KOPŘIVNICE
 
Swingový ples
XVI. Swingový ples
So 25. 1. 2020 | 19:30
Katolický dům v Kopřivnici
KOPŘIVNICE
Štramberk v proměnách času
VÝSTAVA: Štramberk v proměnách času
So 14. 9. 2019 - Ne 15. 3. 2020
Muzeum Zdeňka Buriana
ŠTRAMBERK
Lidový ples
Lidový ples v Lubině
So 18. 1. 2020 | 19:00
KOPŘIVNICE
Hasičský ples
Hasičský ples
So 1. 2. 2020 | 19.00
KOPŘIVNICE