Výlet na hrad Hukvaldy - Hukvaldy - Lašská brána Beskyd - Štramberk, Kopřivnice, Příbor, Hukvaldy

Výlet na hrad Hukvaldy (Hukvaldy)

TYP: pěší výlet, pěší výlet - vhodný i s kočárkem

VÝCHOZÍ BOD + CÍLOVÝ BOD

Parkoviště (u zastávky Hotel Hukvaldy)

TRASA

VÝCHOZÍ BOD: Parkoviště (u zastávky Hotel Hukvaldy) (0 km) – (A) Brána do obory – (B) Liška Bystrouška – (C) Turistický rozcestník pod hradem – (D) Vstupní brána hradu – (E) Památník Leoše Janáčka – CÍLOVÝ BOD: Parkoviště (u zastávky Hotel Hukvaldy) (4 km)

Z centrálního parkoviště oborou na hrad a zpátky. 

středně náročný

Délka  4 km

Stoupání  150 m

Klesání  150 m

Částečně vhodný s kočárkem

KE STAŽENÍ

GPX

POPIS TRASY

Z výchozího bodu se vydáme centrem obce kolem obecního úřadu, kostela sv. Maxmiliána a tzv. Hukvaldského zámečku až ke kamenné bráně do obory hradu. Pár metrů odsud se nachází informační centrum, které je umístěno v rodném domě hudebního skladatele Leoše Janáčka.

Napravo od kamenné brány se nachází vstup do obory, kterým pokračujeme dále po asfaltové cestě. S orientací nám pomůže trasa naučné stezky Hradní vrch. Asfaltová silnice nás dovede kolem hospůdky až ke křižovatce u památníku Lišky Bystroušky (nedaleko se nachází přírodní amfiteátr). Po povinném pohlazení ocasu lišky (přináší to štěstí) se vydáme cestou do kopce na hrad. Při stoupání si povšimneme bohatého kořenového systému několika mohutných buků. Na vrcholu kopce se nachází cíl našeho úsilí – zřícenina hradu.

Zpět do podhradí se vrátíme po lesní cestě, na kterou z asfaltové cesty odbočíme na rozcestí kousek pod hradem. Značka nás dovede mimo oboru před kamennou bránu. Výlet si můžeme prodloužit tím, že odbočíme doprava (máme-li kamennou bránu za zády) na boční ulici. Po ní dorazíme po pár metrech k rozcestí. Na něm pokračujeme cestou vpravo až k expozici Tropic. Budeme-li pokračovat dále a na konci ulice odbočíme doleva a budeme se v podstatě vracet zpět do centra, narazíme po pravé stráně na Památník Leoše Janáčka. Od něj se po ulici vrátíme zpět do centra obce a k místu, kde parkujeme (na parkovišti je i veřejné WC). V centru obce se nacházejí různé druhy občerstvení. Za doporučení stojí místní pekárna koláčů.

 

Poznámka: Trasa je přístupná i s kočárkem, a to za předpokladu, že zpět z hradu se budete vracet po asfaltové cestě, po které jste na hrad vystoupali.

VIDEOTRASA

BLÍZKÉ AKCE

VÝSTAVA: Stoletá Bystrouška - stále mladá
So 29. 6. 2024 - So 31. 8. 2024 | 09:00
HUKVALDY
Prázdninové komentované prohlídky muzea náklaďáků
Prázdninové komentované prohlídky muzea náklaďáků
Po 1. 7. 2024 - Po 26. 8. 2024
KOPŘIVNICE