Tropic - Hukvaldy - Lašská brána Beskyd - Štramberk, Kopřivnice, Příbor, Hukvaldy

Tropic (Hukvaldy)

Tropic
Hukvaldy 51

Adresa:
Hukvaldy 51

603 592 173

Telefon:
603 592 173

 
WWW
Facebook
Instagram

Protože se otevírací doba v tomto zařízení mění několikrát za rok, sledujte jejich web, kde je uvedena vždy aktuální otevírací doba. 

 

Zveme Vás na prohlídku:

 

  • samce pumy americké
  • mluvící papoušky – AraAmazoňanŽakoKakadu bílý
  • mluvící ptáky Loskutáky
  • zahradu v asijském duchu
  • sbírkové skleníky s exotickými rostlinami
  • sbírku drahých kamenůzkamenělinmotýlů a mušlí
  • sezonní chov živých tropických motýlů

Expozice Tropic Hukvaldy je zaměřená hlavně na rodiny s dětmi.

Hledáte-li zajímavé místo, kam na výlet s dětmi v Lašské bráně Beskyd, jste zde správně.

Pro děti, na které jsme se zvlášť zaměřili, máme připravenu na zahradě vodní překlápěčku, vodní kolo, v našem nejstarším skleníku 2 m vysoký vodopád a na zahradě potok se třemi jezírky s rybičkami. Další fontánu u nás najdete v naší expozici zkamenělin a minerálů. A v našem největším skleníku máme od letních prázdnin 2020 již 5 fontán. Děti se u nás často zajímají také o motýly, minerály, které jsou i prodejné, kvetoucí kaktusy, sukulenty a masožravé rostliny. Také si rády povídají s našimi mluvícími papoušky: AraAmazoňanŽako a Kakadu, který nejen mluví, ale umí například i mávat. Nebo také s Loskutákem, který umí lépe napodobit intonaci lidského hlasu než papoušci.

Děti v Hukvaldském Tropicu  mohou vstoupit do výběhu králíků. Z dalších zvířat je možno zhlédnout Leguána zeleného, původem z Jižní Ameriky, Amadiny, pestře zbarvené zlaté bažanty, málo známá plemena holubů a sklípkany. V našich tropických sklenících si můžete prohlédnout citrusyfíkovníkypapájemučenkyvavříny apod.

Na zahradě máme i arboretum, kde rostou druhy bambusů, které snáší naše klima, moruše, které již dnes nejsou příliš rozšířené, Schisandry, které mají podobný účinek jako Žen-Šen, odolné druky Kaki nebo u nás dosud málo rozšířené ovoce Asiminy s plody chutí tropického ovocekiwi, které v našich podmínkách nevymrzá, Muchovník, který má podobné plody borůvkám, Zimolez jehož plody dozrávají již v květnu, Kustovnici čínskou… Z okrasných venkovních rostlin můžete vidět například rostliny, které přežily z pravěku – Jinan dvoulaločný nebo Araucarií araucanu, japonské javory, v ČR málo rozšířenou Cunninghamii, Taxodium, Rododendrony, Azalky a Čarověníky. Součástí asijské zahrady je také sbírka bonsají.

Na Hukvaldech nás můžete navštívit i v případě, že Vás na výletě zastihne déšť. Expozice je z výjimkou zahrady celá v interiéru.

Psi k nám mohou a neplatí žádné vstupné. Aktuální ceník vstupného

Platba kartou: ne

FOTOGALERIE

BLÍZKÉ AKCE

PŘEDNÁŠKA: SOVY
PŘEDNÁŠKA: SOVY
Pá 1. 3. 2024 - So 2. 3. 2024 | 17:00
HUKVALDY
VÝSTAVA: Plátna s příběhem
VÝSTAVA: Plátna s příběhem
Út 2. 1. 2024 - St 28. 2. 2024 | 9:00
HUKVALDY
VÝSTAVA: Krásy přírody
VÝSTAVA: Krásy přírody
Čt 11. 1. 2024 - Čt 29. 2. 2024 | 9:00
HUKVALDY
Zabijačkové hody
GASTRO AKCE: Zabijačkové hody
Pá 1. 3. 2024 - Ne 3. 3. 2024
HUKVALDY
 
KNIHOVNA HUKVALDY: Děti a hrozby internetu
KNIHOVNA HUKVALDY: Děti a hrozby internetu
Po 26. 2. 2024 | 17:30
HUKVALDY