4. trasa – Cyklotrasa z Kopřivnice – Okruh Lašskou bránou Beskyd (35 km) - - Lašská brána Beskyd - Štramberk, Kopřivnice, Příbor, Hukvaldy

4. trasa – Cyklotrasa z Kopřivnice – Okruh Lašskou bránou Beskyd (35 km)

TYP: cyklistický výlet

VÝCHOZÍ BOD

START - Kopřivnice, před KD (0 km)

CÍLOVÝ BOD

CÍL - Štramberk, náměstí (35,2 km)

TRASA

VÝCHOZÍ BOD: START - Kopřivnice, před KD (0 km) (0 km) – (A) Borovecké rybníky (6,2 km) – (B) Příbor, náměstí Sigmunda Freuda (9,8 km) – (C) Vrchy (17,3 km) – (D) Hukvaldy - Oborní brána (20,8 km) – (E) Mniší (24,3 km) – (F) Janíkovo sedlo (28,6 km) – CÍLOVÝ BOD: CÍL - Štramberk, náměstí (35,2 km) (35,2 km)

CYKLISTÉ POZOR: V hukvaldské oboře je ZÁKAZ JÍZDY NA KOLE, proto pokud chcete jet po originální trase okruhu Lašskou bránou Beskyd, pak skrz oboru musíte kolo vést. Pokud nebudete chtít kolo vést, jeďte objízdnou trasou z Hukvald přímo do Mniší. Odtamtud už trasa pokračuje stejně jako pěší.

středně náročný

Délka  35,2 km

Stoupání  640 m

Klesání  548 m

POVRCH

lesní pěšina, lesní cesta, polní cesta, zpevněná cesta, asfaltová cesta

ZOBRAZIT NA

WWW.MAPY.CZ

KE STAŽENÍ

GPX

POPIS TRASY

Tato trasa je stejná jako pěší varianta, ovšem s jednou výjimkou, a tou je hukvaldská obora. V oboře je základ jízdy na kole, proto účastníci buď kolo v tomto úseku povedou, anebo pojedou po objízdné trase mimo oboru do obce Mniší, kde se trasy opět spojí.   

Trasa Lašskou branou Beskyd má 37 kilometrů, pokud zvolíte objížďku mimo oboru, tak má 35 km. Z Kopřivnice vede kolem Boroveckých rybníků do Příboru, z něj pak okolo Větřkovické přehrady a přes Fojtovy vrchy s nádherným výhledem až na Hukvaldy. Z Hukvald přes Mniší, Vlčovice a Červený kámen do cíle ve Štramberku. Na trase je i několik příjemných míst k občerstvení.

TIP:  v Dolním Sklenově se nezapomeňte zastavit na místí pivo (Minipivovar Hukvaldy)!