Velký Javorník v Beskydech - - Lašská brána Beskyd - Štramberk, Kopřivnice, Příbor, Hukvaldy

Velký Javorník v Beskydech

TYP: cyklistický výlet

VÝCHOZÍ BOD + CÍLOVÝ BOD

Kopřivnice, Informační centrum

Start a cíl je v Kopřivnici, stejně dobře lze ale začít trasu ve Štramberku.  

TRASA

VÝCHOZÍ BOD: Kopřivnice, Informační centrum (0 km) – (A) Štramberk, železniční stanice (2,2 km) – (B) Lichnov, restaurace (6 km) – (C) Bordovice (7,8 km) – (D) Veřovice (13,3 km) – (E) Veřovice, U pramene Jičínky (15,4 km) – (F) Velký Javorník (17,7 km) – (G) Papratná (23,7km) – (H) Frenštát pod Radhoštěm, lyžařský areál Jiřího Rašky (24,6 km) – (I) Frenštát pod Radhoštěm, koupaliště (26,6 km) – (J) Tichá (31,1 km) – (K) Tichá, studánka Jaštírka (32,2 km) – (L) Mniší, autobusová zastávka (35,3 km) – (M) Kopřivnice, průmyslový areál (38,1 km) – (N) Kopřivnice, Penzion a kavárna Vila Machů (39,8 km) – CÍLOVÝ BOD: Kopřivnice, Informační centrum (38 km)
středně náročný

Délka  38 km

Stoupání  835 m

Klesání  835 m

ZOBRAZIT NA

WWW.MAPY.CZ

KE STAŽENÍ

GPX

BODY ZÁJMU NA TRASE

Penzion a kavárna Vila Machů (N)

POPIS TRASY

Tentokrát vás lašské cyklotoulky zavedou do Beskyd, konkrétně na Velký Javorník (914 m n. m.). Můžete se těšit na nádherné výhledy z Lašské brány Beskyd na samotné Beskydy, pořádný výšlap na Velký Javorník, sjezd do Frenštátu pod Radhoštěm a jízdu na nově vybudované cyklostezce z Frenštátu do Tiché. Doporučujeme udělat si zastávku u studánky Jaštírka, u které se za horkých letních dní krásně osvěžíte. Romantika se vším všudy! 

Na trase vás čeká hned několik možností občerstvení, jak v Kopřivnici, tak v Lichnově, Veřovicích, na samotném vrcholu Velkého Jarovníku, ve Frenštátě a na konci celých cyklotoulek znovu v Kopřivnici. 

Jedná se o fyzicky náročnější trasu, ale z hlediska technických dovedností nikterak obtížnou. Trasa vede po asfaltových silnicích s nízkým provozem nebo po šotolině. V případě, že se chcete vyhnout výšlapu na Velký Javorník, lze si trasu zkrátit a po cyklotrase č. 6016 se vydat přímo do Frenštátu pod Radhoštěm. V tomto případě doporučujeme pro rodiny s dětmi. Pokud máte dobrou fyzičku nebo elektrokolo, nebojte se ani Velkého Javorníka, dočkáte se nezapomenutelných výhledů!

FOTOGALERIE

BLÍZKÉ AKCE