Cyklostezka v Jeseníku nad Odrou - - Lašská brána Beskyd - Štramberk, Kopřivnice, Příbor, Hukvaldy

Cyklostezka v Jeseníku nad Odrou

TYP: cyklistický výlet

mírně náročný

Délka  49 km

Stoupání  690 m

Klesání  690 m

POVRCH

pěšina, zpevněná cesta, asfaltová cesta, ulice, silnice, stezka pro pěší a cyklisty

ZOBRAZIT NA

WWW.MAPY.CZ

KE STAŽENÍ

GPX

POPIS TRASY

V pořadí již 5 lašské cyklotoulky vás zavedou netradičně na nově vybudovanou cyklostezku v Jeseníku nad Odrou. Cyklostezka jako cíl cyklistického výletu? ANO. Protože to není lecjaká cyklostezka, tato cyklostezka vás naučí výrazy, které používáme u nás v Moravskoslezském kraji zcela běžně. :-) Víte například, čemu se říká klamerka, šnuptychl nebo kokino? Ne? To nevadí, když dojedete k hlavnímu cíli těchto cyklotoulek, dozvíte se to. :-)   

Cesta je to relativně nenáročná, střídají se na ní krásné výhledy do krajiny včetně úžasného pohledu na štramberskou Trúbu, podíváte se na náměstí v Novém Jičíně, pojedete kolem zříceniny hradu Starý Jičín, to jen tak namátkou. Čeká vás toho na trase samozřejmě daleko více, včetně možnosti občerstvení v Kopřivnici, Štramberku, Novém Jičíně a Starém Jičíně.  

Na těchto lašských cyklotoulkách vás nečekají žádné těžké terény, pojedete spíše po asfaltu a zpevněných šotolinových cestách. Nemusíte se bát ani těžkých stoupání, bude jich pomálu. Ideální trasa pro všechny skupiny cyklistů, tedy včetně rodin s dětmi. 

FOTOGALERIE

BLÍZKÉ AKCE