Borovecké rybníky a Libotínské údolí

TYP: cyklistický výlet

VÝCHOZÍ BOD + CÍLOVÝ BOD

Informační centrum Kopřivnice

Start a cíl je v Kopřivnici, stejně dobře lze ale začít trasu v Příboře nebo ve Štramberku.   

TRASA

VÝCHOZÍ BOD: Informační centrum Kopřivnice (0 km) – (A) Bubla City Ranch (1,8 km) – (B) Borovecké rybníky (8,3 km) – (C) Kostel sv. Kateřiny (13,6 km) – (D) Libotínské údolí (15,1 km) – (E) Libotínský les (19,6 km) – (F) Hotel Gong (22,5 km) – (G) Cukrárna U Hezounů (22,6 km) – (H) Starý hřbitov (24,5 km) – (I) Informační centrum Kopřivnice (25,5 km) – CÍLOVÝ BOD: Informační centrum Kopřivnice (25,5 km)
mírně náročný

Délka  25,5 km

Stoupání  403 m

Klesání  403 m

POVRCH

pěšina, lesní cesta, zpevněná cesta, asfaltová cesta, silnice

ZOBRAZIT NA

WWW.MAPY.CZ

KE STAŽENÍ

GPX

POPIS TRASY

Vítejte v Lašské bráně Beskyd! Na těchto lašských cyklotoulkách uvidíte mnoho zajímavého a zažijete mnohá překvapení. Podíváte se například k Boroveckým rybníkům (Příbor), které jsou zvláště na jaře plné roztomilých mláďat labutí, kačenek, ptáčků a žabiček. Zastavíte se u kostela sv. Kateřiny (Štramberk), projedete hluboké Libotínské lesy, za které by se nemusely stydět ani Chráněná krajinná oblast Beskydy nebo Národní park Šumava. Je tady klid a ticho, "rušit" vás bude jen zvuk lesních potůčků a studánek. Ve Štramberku se můžete občerstvit například v hotelu Gong nebo U Hezounů. Zde si nezapomeňte koupit pověstné štramberské uši.

Na těchto lašských cyklotoulkách vás nečekají žádné těžké terény, pojedete spíše po asfaltu a zpevněných šotolinových cestách. Nemusíte se bát ani těžkých stoupání, bude jich pomálu. Ideální trasa pro všechny skupiny cyklistů, tedy včetně rodin s dětmi. 

FOTOGALERIE

BLÍZKÉ AKCE