Lašský poklad 2022

Lašský poklad 2022

Již 2. ročník hledání Lašského pokladu skončil v pondělí 31. října 2022. Pevně doufáme, že se Vám hledání líbilo a že jste si náležitě užili pěší výlety po Lašské bráně Beskyd. V listopadu jsme sbírali všechny slosovatelné ústřižky, abychom v prosinci vylosovali 10 letošních výherců pokladu pokladu. Ti obdrželi deskovou hru Putování po Lašské bráně Beskyd. 


Rok se s rokem sešel a my jsme pro Vás připravili druhý ročník naučně-zábavné venkovní hry Lašský poklad. Co je to? 

Hra pro všechny generace, ale zejména pro rodiny s dětmi, v nádherné krajině Lašské brány Beskyd. Odstartovali jsme v sobotu 2. července 2022. 4 tématické trasy Vás zavedou na kouzelná místa čtyř obcí: Kopřivnice, Štramberka, Příbora a Hukvald. V cíli můžete nejen vypátrat poklad, ale současně si díky krásným místům tohoto regionu uvědomit, že poklady se ukrývají na každém kroku.

Hra končí 31. října 2022. Pokud do té doby nashromáždíte všechna 4 razítka ze všech 4 tras a zašlete (nebo doručíte) slosovatelný ústřižek na jedno z IC LBB do 13. listopadu 2022, budete zařazeni do soutěže o další hodnotné ceny. Ty budeme losovat na konci listopadu. 

 

Pravidla hry Lašský poklad 2022

  • hru si zahrajete na 4 různých trasách v Lašské bráně Beskyd, vždy po jedné v každé z obcí LBB, tedy Kopřivnici, Štramberku, Hukvaldech a Příboře
  • v průběhu každé trasy Vám skřítek Lašánek položí několik otázek. Správné odpovědi zapisujete do hrací karty, kterou je možné si vyzvednout v příslušném IC nebo stáhnout a vytisknout (viz dole na této stránce v sekci "ke stažení")
  • na konci trasy díky správným odpovědím na otázky odkryjete tajenku
  • s vyplněnou hrací kartou včetně tajenky půjdete do příslušného IC, kde Vám bude po jejím předložení umožněno hledat poklad (věnujte prosím pozornost otevírací době jednotlivých informačních center, je různá!)
  • orazítkujte slosovatelný ústřižek, který je součástí letáku, když budete mít všechna 4 razítka ze všech tras, nechejte slosovatelný ústřižek na IC
  • v listopadu vylosujeme výherce velkého Lašského pokladu 

 

Trasy

Trasy mají v průměru kolem 6 km, myšleno od začátku do konce trasy. Pokud na start půjdete z IC, počítejte s nějakými metry navíc. Plus je třeba připočítat vzdálenost od cíle trasy do IC, kde hledáte samotný poklad. 

Kopřivnická trasa - jedna z těch těžších díky táhlému stoupání od začátku trasy až na Červený kámen. Pak se ale zase můžete těšit na klesání až do konce trasy. 

Štramberská trasa - spíše rovinatá, dalo by se říci, že se jedná o lehčí trasu, bez výraznějšího stoupání, technicky náročnější je jen úsek v Libotínských pasekách. 

Příborská trasa - jednoznačně nejsnazší trasa. Pokud na ní najdete stoupání, pak jen mírné, nic, co by se nedalo s dětmi zvládnout. 

Hukvaldská trasa - trasa průměrné obtížnosti. Stoupání si tam "užijete", ale není to nic těžkého. 

Na každou z tras je třeba si vyčlenit 2-4 hodiny, záleží ale jen na Vás, kolik času na trase strávíte, zda zvolíte tempo procházky nebo svižného pochodu. 

 

Co si vzít s sebou na trasu?

Nutné je pero a mobilní telefon, kde uvidíte mapu celé trasy. Veškeré informace, instrukce, otázky a mapy potřebné ke hře najdete na letáku a hrací kartě, kterou si vyzvednete na IC nebo stáhnete dole na této stránce a vytisknete.  

Pro koho je hra vhodná

Hra je primárně určena pro rodiny s dětmi. Nicméně věříme, že si ji užijí i ostatní, mladí, páry, dospěláci i senioři. Otázky vás provedou krásami a zajímavostmi Lašské brány Beskyd tak, abyste se o této oblasti dozvěděli něco nového a zajímavého. 

U této hry je často potřeba, aby spolupracovali všichni členové rodiny jako jeden tým. Rozhodně nečekejte jen jednoduché otázky pro nejmenší. To však neznamená, že byste děti nemohli do hry skvěle zapojit. Možná jim budete muset některá slova vysvětlit nebo jim pokládat doplňující otázky, které je k výsledku dovedou.

Souhlas se zpracováním osobních údajů v souladu s GDPR

Vyplněním slosovatelného ústřižku souhlasíte se zpracováním Vašich osobních údajů (jméno, příjmení, e-mail, adresa), které budou využity pouze a jedině ke slosování o hodnotné ceny. Žádné z Vašich údajů nebudou poskytnuty třetím osobám.   

FOTOGALERIE