Koruna Podbeskydí 2023

Koruna Podbeskydí je opět tady! Startujeme 1. dubna odtajněním všech 14 míst/vrcholů zde na webu. 

Již 3. ročník Koruny Podbeskydí je určen pro ty z vás, kteří mají chuť vypravit se pěšky, na některých trasách případně i na kole, do nádherné přírody Lašské brány Beskyd a jejího okolí. Zveme Vás k objevování dalších vrcholů a zajímavých míst, kterých je kolem nás nepočítaně. Jen je objevit...

Tak jako loni i letos platí, že některé trasy nabídnou spíše nenáročné procházky a krásné výhledy do krajiny, jiné zase zážitek v podobě náročného výšlapu na vrchol kopce. Ke zdolání letošní Koruny Podbeskydí  je potřeba navštívit místa nacházející se zejména v Kopřivnici, Štramberku, Příboře a na Hukvaldech. Nezapomněli jsme ale ani na širší okolí Lašské brány Beskyd, například na Nový Jičín, Hodslavice, Palkovice nebo Frýdek-Místek (Chlebovice). 

Máte se tedy opět na co těšit. Novinkou letošního ročníku je i soubor doporučených tras, který Vám - nadšeným turistům - pomůže získat představu o tom, odkud se k cílovému místu dostat a co zajímavého na dané trase uvidíte. Neboť jak se říká hezky česky, i cesta může být cílem...       

Na koho by všech 14 tras bylo příliš, může vzít zavděk polovinou z nich a namísto Koruny zdolat "jen" Korunku. Podmínkou úspěšného absolvování této výzvy je vyfotit se na uvedených místech tak, aby bylo zřetelné, že jste tam opravdu byli (u turistického nebo vrcholového značení, infotabule, příslušného stromu apod.), a poté všechny snímky najednou poslat na e-mail koruna.podbeskydi@seznam.cz.

Nezáleží na tom, v jakém pořadí daná místa navštívíte, důležité je dodržet termín ukončení Koruny, který byl stanoven na 31. října 2023. Po tomto datu již nebude brán na zaslané fotografie zřetel. Pro všechny, kdo splní podmínky výzvy, bude v Informačním centru Kopřivnice připravena pěkná odměna (k vyzvednutí od 1. června do 30. listopadu 2023).

  Kopřivnice       Štramberk       Příbor       Hukvaldy       okolí    

Nebyly nalezeny žádné výlety.