Tipy nejen na víkend

Tipy nejen na víkend

 

STŘEDA | 19. září 2018

 

PŘEDNÁŠKA: Vezměte oči na procházku Kopřivnice

Zlepšete svůj zrak cvičením očí při procházce v přírodě, akce se uskuteční ve středu 19. září od 15.00 hod. v sadě E. Beneše.  Během odpoledne se dozvíte jak zlepšit svůj zrak vlastními silami, jak správně se starat o zrak. A mnoho dalšího. Cena 250 Kč. Rezervace na tel. čísle 605 152 604.

SOUTĚŽ: Cyklohrátky Kopřivnice

Soutěžní jízda dětí a mládeže po vyznačené trase proběhne se středu 19. září od 16.00 hod. v centru města Kopřivnice. Akce je určená pro děti od 4 do 15 let, kdy děti budou rozděleny do tří kategorií. Pro každé dítě je připraven dárek.

PŘEDNÁŠKA: Bylinkové ženské lázně Kopřivnice

Ve středu 19. září od 17.00 hod. v rámci Divotvůrné Kopřivnice, která se nachází na ulici Kadláčková 553, si užijete podvečer v kruhu žen plný relaxace. Jana Urbánková vás provede světem bylinek. Cena 250 Kč. Přihlášky na info@harmoniezeny.cz.

KONCERT: Andy The Doorbum + Drutty Kopřivnice

Ve středu 19. září od 20.00 hod. v Galerii Galaxie (objekt č. 107 v Městském parku) se uskuteční koncert amerického hudebního šamana.

 

ČTVRTEK | 20. září 2018

 

Sportovní dopoledne Kopřivnice

Ve čtvrtek 20. září od 8:30 hod. a od 10.30 hod. ve skautském centru Vanaivan a krytém bazénu proběhne další sportovní akce z cyklu Aktivní senior 2018. Senioři si vyzkouší zdravotní cvičení a cvičení s instruktorem ve venkovní posilovně, plavání a cvičení ve vodě, povídání s fyzioterapeutkou. S sebou pohodlný oděv, obuv, plavky. Vstup zdarma.

Oslavy 60. výročí založení ZŠ Emila Zátopka Kopřivnice

Akce, která je naplánovaná na čtvrtek 20. září od 15.00 hod. je určená jak žákům a pedagogům ZŠ E. Zátopka, tak široké veřejnosti. Stejně jako město Kopřivnice, také kopřivnická základní škola nesoucí jméno slavného olympionika a atleta Emila Zátopka, v letošním roce slaví významných 60 let od svého založení. Těšit se můžete na srdíčkový jarmark, tvořivé dílny, kaleidoskop sportu a koncert.

PŘEDNÁŠKA: Vzpomínky na nepublikované vzpomínky Kopřivnice

Přednáška Ladislava Cvíčka a Ondřeje Šalka proběhne ve čtvrtek 20. září od 18.00 hod. v Muzeum Fojtství. Vážně, nevážně pojatá přednáška o médii nikdy nepublikovaných činech a jednáních osobností, které se váží ke Kopřivnici, a to především T. G. Masaryka, ale i Marty Gottwaldové. Vážným tématem budou i okolnosti odsunu německého obyvatelstva po druhé světové válce, týkající se čistě našeho regionu.

 

SOBOTA | 22. září 2018

 

Běh rodným krajem Emila Zátopka Kopřivnice

V sobotu 22. září v centru města Kopřivnice od 9.00 hod. se uskuteční 16. ročník memoriálu olympijského vítěze Emila Zátopka. Hlavní závod se startem v Kopřivnici a cílem v Rožnově pod Radhoštěm o celkové délce 22,3 km. Prezentace závodníků od 8.00 hod. v ZŠ dr. Milady Horákové. V 11.00 hod. start před Technickým muzeem Tatra v centru města.  Součástí této akce je i Lidový běh. Start v 8.45 hod. Malá odměna pro účastníky. A Běh dětí Kopřivnicí, start jednotlivých kategorií od 9.00 hod. Sladké odměny a trička pro všechny zúčastněné děti. Jako doprovodný program bude ve výstavním a informačním stanu poblíž ZŠ Dr. Milady Horákové k nahlédnutí putovní výstava Klima se mění. Od 24. do 27. září bude výstava instalována ve vestibulu městského úřadu, kde bude 24. září 2018 od 13.00 hodin zahájena veřejnou besedou s jejími autory.

PŘEHLÍDKA: Pouštění draků, předvedení leteckých modelů za letu a další aktivity Příbor

Akce se koná u příležitosti Evropského dne bez aut na Příborském letišti pro modely letadel (kopec u sv. Jana) a dále bude program pokračovat na Ranči u Michálků. Jedinou podmínkou účastníků je dopravit se na místo bez použití motorového vozidla. Akce se uskuteční v sobotu 22. září od 13.30 hod. Těšit se můžete na pouštění draků, předvedení leteckých modelů za letu na letišti, hry a soutěže. Doprava na ranč koňským povozem.

KONCERT: Večer s cimbálovou muzikou Štramberk

V sobotu 22. září od 18.00 hod. v Městském pivovaru se můžete těšit na večerní posezení s cimbálovou muzikou Gajdušek z Hukvald.

Multižánrový večer - LAM Trio Štramberk

3. multižánrový večer věnovaný jazzu a swingu tentokrát s kapelou LAM Trio proběhne v sobotu 22. září od 19.00 hod. v Kulturním domě Štramberk. Předprodej místenek v ceně 100 Kč (studenti a senioři nad 65 let s trvalým bydlištěm ve Štramberku 70 Kč) probíhá v Městském informačním centru Štramberk. Více na tel. čísle 739 310 187.

KONCERT: Klavírní večer Kopřivnice

V sobotu 22. září od 19.00 hod. v kavárně Vily Machů se uskuteční klavírní večer mladého studenta Janáčkovy konzervatoře Davida Žárského. Vstupné dobrovolné.

 

NEDĚLE | 23. září 2018

 

PŘEDNÁŠKA: Boží služebnice Zita: poslední česká královna Kopřivnice

V neděli 23. září od 16.00 hod. v Katolickém domě Kopřivnice se uskuteční přednáška Mgr. Lucie Cekotové o kandidátce blahořečení. Během přednášky se dozvíte o životě aristokratky, která se vdala z lásky, matka osmi dětí a manželka posledního českého krále Karla I. Rakouského-. Zita prožila za svých 96 let konec monarchie, fašisty i komunisty. Více na tel. čísle 728 686 356.

UMĚNÍ V KINĚ: Canaletto a umění Benátek Kopřivnice

Poutavý příběh o cestě Canalettových pláten do královských sbírek Buckinghamského paláce. Natáčeno ve Queen’s Gallery v Londýně, na hradě Windsor i v Benátkách, které Canaletto prostřednictvím svých obrazů zpřístupnil milionům diváků. Dokument se odehraje v neděli 23. září od 15.30 hod. v kině Kopřivnice. Cena 250 Kč. Pří koupi 6 a více vstupenek cena za vstupenku 200 Kč. Vstupenky možno zakoupit na pokladně kina nebo online na Kino Kopřivnice.

 

FOTOGALERIE