Tipy nejen na víkend

Tipy nejen na víkend

STŘEDA | 15. května 2019

 

Beseda s bylinkářem Radomírem Wojnarem Příbor

Městská knihovna Příbor pořádá ve středu 15. května od 17.00 hod. besedu s Radomírem Wojnarem, kde se dozvíte, jaké mají účinky léčivé rostliny v praxi. Po přednášce možnost zakoupení bylinných preparátů. Vstup volný.

DIVADLO: Nosáčkova dobrodružství Příbor

Pohádkový příběh pro děti se uskuteční ve středu 15. května od 17.00 hod. v Kulturním domě Příbor. Hlavní postavou příběhu je malý panáček, kterého se truhlářský mistr vyřeže ze dřeva. K velkému mistrovu nadšení panáček ožije, ovšem nepůsobí svému tátovi jenom radost - tak jako jiné děti má i on spoustu chyb a jedná podle své vlastní úvahy, avšak bez zkušenosti s následky svých činů. A tak se často dostává do nepříjemných situací a prožívá různá zklamání, až nakonec pochopí, že nelze vždy jednat tak, jak jej právě napadne, a že poslouchat tatínkovy rady se vyplácí. Vstupné 50 Kč. Vstupenky zakoupíte na pokladně Kulturního domu Příbor nebo online na KDK Příbor.

Večer pro nás dva Kopřivnice

Centrum pro rodinu pořádá ve středu 15. května od 18.00 hod. v Katolickém domě přednášku manželů Lenky a Jiřího Tkáčových. Cena za osobu 200 Kč. Přihlášky posílejte na adresu info@cprkoprivnice.cz.

 

ČTVRTEK | 16. května 2019

 

PRO DĚTI: Hlavolamy, hry a skládanky pro celou rodinu Kopřivnice

Ve čtvrtek 16. května od 13.00 hod. se všechny malé i velké děti mohou těšit na hravé odpoledne. Akce se uskuteční v Městské knihovně v dětském oddělení.

KONCERT: Koncert ke Dni matek Štramberk

Ve čtvrtek 16. května od 16.30 hod. v Kulturním domě Štramberk se uskuteční koncert žáků První soukromé základní umělecké školy MIS music Kopřivnice. V programu se představí sólisté i nástrojové soubory. Vstupné dobrovolné.

Beseda o TV NOE Kopřivnice

Co je TV Noe za stanici? Jak vznikla? Kam směřuje? Jaké jsou její radosti a strasti? Co nabízí? O tom všem přijede povyprávět zástupce ředitele TV Noe Petr Kudela. Beseda se koná 16. května v 18.00 hod. v Katolickém domě v Kopřivnici. Vstupné dobrovolné. Pro každého účastníka je přichystána malá pozornost.

 

PÁTEK | 17. května 2019

 

Farmářský trh Kopřivnice

V pátek 17. května od 9.00 hod. v centru Kopřivnice se bude konat tradiční farmářský trh. Během dne budete mít možnost nakoupit si ovoce, zeleninu, pečivo, uzeniny, maso a mnoho dalšího. Můžete se těšit na rozšířenou nabídku sadby a sazenic zeleniny, bylinek, ovocných stromků, keřů, okrasných rostlin, letniček a skalniček. 

PŘEDNÁŠKA: Vědomý život v radosti Štramberk

FyzioRelaxCentrum Štramberk pořádá v pátek 17. května od 16.00 hod. přednášku Stanislavy Podžorné. PhDr. Podžorná připomene, co je dobré si uvědomit, co je moudré přijmout a jak mít zdravě rád sám sebe. Cena 100 Kč, 80 Kč fit-senior. Více na tel. čísle 723 002 255.

PŘEDNÁŠKA: Řízená degustace vinařství Mrkva Kopřivnice

Máte rádi víno?  Tak přijďte v pátek 17. května od 18.00 hod. do Vily Machů, na řízenou degustaci vín.  Během večera ochutnáte několik vzorků vín, a přitom se dozvíte mnoho informací o víně a jeho zpracování, kterými řízenou degustaci doplní majitel rodinného vinařství Václav Mrkva z Nového Poddvorova. Vína bude možné si zakoupit také na místě. Vstupné v předprodeji 280 Kč, na místě 320 Kč. Více na tel. čísle 702 016 444.

 

SOBOTA | 18. května 2019

 

Štramberský Jasoň Kopřivnice - Štramberk - Hukvaldy - Frenštát pod Radhoštěm - Ostrava

Již 3. ročník turistického pochodu se uskuteční v sobotu 18. května. Celkem pro účastníky je připraveno 13 tras Lašskou branou Beskyd o délce od 6 do 53 km. Trasy vedou z Ostravy, Frýdku Místku, Frenštátu pod Radhoštěm a Kopřivnice. Start je naplánován na 8.00 hod. Veškeré informace naleznete na Štramberský Jasoň.

ZÁVOD: Běh dětí Národním sadem Štramberk

V sobotu 18. května se uskuteční v Národním sadu 10. ročník veřejného závodu pro všechny děti. Přihlášky a rezervace v den závodu v budově ZŠ Štramberk od 8.00 hodin, nejpozději 15 minut před startem příslušné kategorie nebo na e-mail atletika.koprivnice@seznam.cz do 16. května 2019 (jen kluby). Více na tel. čísle 731 255 023.

Den se starými technologiemi VIII. Příbor

V sobotu 18. května od 9.00 hod. v Muzeu a pamětní síni Sigmunda Freuda se můžete těšit na pořad přibližující některé archaické zaniklé rukodělné technologie. Prezentace archaických rukodělných technologií na základě experimentů pracovníků Muzea Novojičínska a vysokoškolských studentů. Proběhne také vyhodnocení soutěžního projektu pro žáky základních a studenty středních škol Vzpomínky na minulost. Pořad budou doprovázet lidové písně v podání valašských muzikantů. Proběhne ochutnávka pozapomenutých jídel a nápojů ze surovin jako jsou kopřivy a žaludy. Budou se podávat například placky ze žaludové mouky, chutná kopřivová roláda či žaludové pivo. Vstupné 15 Kč.

Malíř z podhradí Hukvaldy

Hukvaldský rodák, akademický malíř, grafik a ilustrátor pan Antonín Kroča vystaví svá umělecká díla na hradě Hukvaldy. Zahájení výstavy se uskuteční v sobotu 18. května 2019 v 15:00 hod. Výstava představí malířovu nejnovější tvorbu vycházející ze silného moderního proudu pojetí malby, abstraktního expresionismu, ale také komplexním průřezem jeho celoživotní práce. Jeho díla vycházející z malířova nitra, ze samotné duše v podobě slavných portrétů, znázornění krajin a zátiší můžete shlédnout do 30. června 2019.

KONCERT: Večer s cimbálovou muzikou Štramberk

V sobotu 18. května od 19.00 hod. v Městském pivovaru ve Štramberku se uskuteční tradiční večerní posezení s cimbálovou muzikou Pramínky z Kopřivnice. Doporučují se rezervace na tel. čísle 556 813 710.

  

NEDĚLE | 19. května 2019

 

Mezinárodní den muzeí Hukvaldy

Hrad Hukvaldy si na neděli 19. května od 11.00 hod. připravil workshop na téma fortifikační stavby. Workshop a beseda na téma fortifikační stavby, kulturně společenské vystoupení šermířů Adorea z Olomouce, prezentace slovenských řemeslníků.

Rodinný festival Kopřivnice

V neděli 19. května od 13.00 hod. na zahradě  Katolického domu Kopřivnice se uskuteční rodinný festival. Během odpoledne vystoupí školní band ZŠ sv. Zdislavy, skupina Swingala, pro děti se připraveno klaunské divadlo. Pro celou rodinu je připravena soutěž Zpívá celá rodina.  Rodinné týmy minimálně tříčlenné, se mohou přihlašovat na tel. čísle 605 056 070 nebo na adrese info@cprkoprivnice.org. Více na tel. čísle 728 686 356.

UMĚNÍ V KINĚ: Bolšoj Těatr: Carmen Suita / Petruška Kopřivnice

příběh koncentrován na hlavní trojúhelník vztahů Carmen - Don José - Toreador, vše je ale transportováno do roviny symbolismu a expresionismu. Carmen je uzavřena do své arény života, kde zápasí se svým osudem, který nabírá v určitých okamžicích podobu býka, Don Josého, Toreadora. Svou koncepci takto viděné Carmen vyjádřil Rodion Ščedrin těmito slovy: "Život Carmen se mi jeví jako aréna, ve které se denně odehrává boj o její svobodu. Musí neustále bojovat proti všem, všichni usilují o její život. Stále se její osud pohybuje na hranici mezi životem a smrtí. Nejinak, než je tomu u toreadora a býka. Dramatický příběh se odehraje v neděli 19. května od 16.45 hod. v kině Kopřivnici. Vstupné 250 Kč. Pří koupi 6 a více vstupenek cena 200 Kč.

 

FOTOGALERIE