Tipy nejen na víkend

Tipy nejen na víkend

ÚTERÝ | 14. ledna 2020

 

PŘEDNÁŠKA: New age a víra Kopřivnice

V úterý 14. ledna od 18.00 hod. ve Vile Machů započne nový cyklus hloubavých a duchovních přednášek Václava Čápa, překladatele maltského kněze a exorcisty Eliase Velly. Vstupné dobrovolné.

PŘEDNÁŠKA: Expediční jachting Kopřivnice

Oceán, plachetnice zmítající se ve vlnách a zenový rytmus dne a noci. Osm členů posádky a jedno mimino na cestě na Kapverdy. Lidé, kteří byli poprvé v životě na moři a poznali, jaké to je ušetřit spoustu zásob nebo několik dní nesundat z nohou holínky. Tak to byla expedice na Kapverdy. Ale co je vlastně expediční jachting? A musíme kvůli tomu do Afriky? Opravdu jde plout i s malými dětmi? Na tyto a mnohé další otázky Vám odpoví jachtařský instruktor a dobrodruh Tomáš Kůdela, se kterým se mimo jiné podíváte na výbuch sopky nebo si z bezprostřední blízkosti prohlédnete velrybu. Přednáška se uskuteční v úterý 14. ledna od 18.00 hod. akademické posluchárně Kulturního domu Kopřivnice. Kapacita sálu je omezena. Více na tel. čísle 556 808 419.

KINO: 25KM/H Kopřivnice

Po mnohaletém odloučení a rozdílně zvolených životních cestách se dva bratři, Christian (43) a Georg (45), setkávají na pohřbu svého otce. Počáteční pěstní souboj přímo na hřbitově, pozdější spočinutí v rodném domě prolité množstvím pálenky a okořeněné partičkou ping-pongu na život a na smrt – to vše nakonec vede bratry k osudovému rozhodnutí. I cesta může být cíl, a tak se oba bratři v emocionálním (i alkoholovém) opojení vydávají na výlet, o kterém snili už jako kluci. Na výlet skrz celé Německo na stařičkých mopedech s rychlostí omezenou na 25 km/h. Začíná cesta plná vrcholů a pádů, bratrského oddalování i sblížování, humoru i hledání smyslu života. Film se odehraje v úterý 14. ledna od 19.00 hod. v Kině Kopřivnice. Vstupenky zakoupíte na pokladně kina nebo online na Kino Kopřivnice. Vstupné 100 Kč.


STŘEDA | 15. ledna 2020

 

DIVADLO: Nebe? Příbor

První autorské představení divadla MALÉhRY, inspirované vyprávěním a skutečnými příběhy žen kolem nás. V příběhu učitelky, herečky a kadeřnice dochází ke konfliktům díky odlišnému vidění světa a postojům k mužům. Děj se odehrává tam, kde se ocitáme po smrti. Přemýšleli jste někdy o sebevraždě? Co se stane, když se to stane? A stojí za to, aby se to stalo? Možná se nestane vůbec nic….Divadelní představení se odehraje ve středu 15. Ledna od 18.00 hod. v Kulturním domě Příbor. Vstupenky zakoupíte na pokladně Kulturního domu Příbor nebo online a KDK.cz. Vstupné 190 Kč.


ČTVRTEK | 16. ledna 2020

 

Dýchánek - Sbohem kilečka Štramberk

Poslední dobou jste si v jídle dopřávali a Vaše tělo Vám to dává znát? Z vánočních svátků jste si odnesli odpočinek i pár kilo navíc? Vnímáte, jak Vaše tělo "zdobí" otoky končetin? A pokožka na zadečku a stehnech připomíná pomerančovou kůru? Nevěříte produktům z reklam a chcete k svému tělu přistupovat s úctou a respektem? Chcete poznat, jak použít aromaterapii při hubnutí? Chtěla byste mít krásné, pevné tělo a cítit se s ním hezky, ale unikají Vám spojitosti, jak toho docílit? Tak přijďte ve čtvrtek 16. ledna do Aromaterapie Habibi, na ulice Nádražní 820. Kurz započne v 16.30. Cena 390 Kč. Přihlášky na Dýchánek - Sbohem kilečka.

PŘEDNÁŠKA: Postel hospoda kostel Štramberk

Obsahem talk show Postel hospoda kostel je vyprávění příběhů z jeho života osobního i jiného. Podané humorem jemu vlastním. V průběhu 90 minut se tak dotýká mimo jiné problematiky současného světa, s čímž se rád s diváky otevřeně podělí. Talk show se uskuteční ve čtvrtek 16. ledna od 18.00 hod. v Kulturním domě Štramberk. Vstupenky zakoupíte v Turistickém informačním centru Štramberk. Vstupné 250 Kč.


PÁTEK | 17. ledna 2020

 

Knihy z piaristické knihovny Příbor

Muzeum a pamětní síň Sigmunda Freuda pořádá v pátek 17. ledna od 17.00 hod. hodinový pořad, ve kterém zazní čtené ukázky z historické knihy „Kniha mravů křesťanských pro měšťana a sedláka“ z roku 1788. Vstupné 15 Kč.

VERNISÁŽ: Obrazy Kopřivnice

V pátek 17. ledna od 17.00 hod. v Muzeu Fojtství proběhne vernisáž výstavy Miroslava Knapce v názvem Obrazy. Malíř Miroslav Knapec žije a tvoří v Kopřivnici. Původně je rodákem ze slovenského Komárna. Častokrát se nechává inspirovat přírodou, krásou ženského těla a exotickými dálkami. Do svých maleb vkládá příběhy a s nadhledem si pohrává s dvojsmysly a asociacemi. Malování je pro něj především potěšením, ale také únikem od každodenních starostí náročné profese. Výstava potrvá do 23. února 2020.


SOBOTA | 18. ledna 2020

 

Aromapsychologie 1. Štramberk

Máte pocit, že žijete život jako na houpačce? Střídají se Vám nálady, stres řešíte jídlem nebo jste k smrti unavení? Cítíte, že emoce ovládají Vás a ne Vy je? Nevíte, které éterické oleje by Vám mohly s Vaším emoční a psychickým rozpoložením pomoci? Máte rádi osobní setkání na živo a chcete být v přímém kontaktu se mnou? Rádi si odnesete svou individuální kompozici sebou domů? Chcete poznat, jak začít konečně vycházet se svými emocemi a procítit si to naživo? Chtěla byste umět vycházet se svými emocemi a přidat k tomu ideální vůně, ale nevíte, jak na to? Změňte vnímání svých emocí a vůní jednou pro vždy a to v sobotu 18. ledna od 10.00 hod. Cena kurzu 1 690 Kč. Kurz proběhne c Aromaterapii Habii na ulici Nádražní 820.

Lidový ples v Lubině Kopřivnice

Lidový ples v Katolickém domě Lubina se uskuteční v sobotu 18. ledna od 19.00 hod. K tanci a poslechu zahraje kapela Ypsilon. Rezervace místenek přes SMS na tel 607 190 834 nebo přes Messenger kdu.koprivnice. Rezervace je platná do 20:00.

Hasičský bál Štramberk

Tradiční ples Sboru dobrovolných hasičů Štramberk se uskuteční v sobotu 18. ledna od 19.00 hod. v Kulturním domě Štramberk. K tanci a poslechu hraje Largo Zdeňka Sklenovského. Vstupenky zakoupíte v Turistickém informačním centru. Vstupné 100 Kč.

Obecní ples 2020 Kopřivnice

Město Kopřivnice a Kulturní dům Kopřivnice pořádají v sobotu 18. ledna tradiční Obecní ples, který se koná v Kulturním domě Kopřivnice. K poslechu a tanci zahrají Jamr's a Marcus Antonius. Hostem večera Mňága a Žďorp. Vstupenky zakoupíte v Turistickém informačním centru Kopřivnice. Vstupné 280 Kč. Těšit se můžete na bohatý doprovodný program.

KONCERT: Venit Mortem, Darkwind, Voidsign + The Sekretz Kopřivnice

Melancholikové Venit Mortem zavítají do kopřivnického klubu Daymoon a přivezou sebou na temné vlně pořádnou dávku metalu. A to v sobotu 18. ledna od 20.00 hod. Vstupné dobrovolné.


NEDĚLE | 19. ledna 2020

 

KONCERT: Šlágr parta Příbor

ŠlágrParta je momentálně nový fenomén, který se díky TV Šlágr raketově dostal do povědomí desetitisíců diváků, kteří mají rádi melodické písničky a vtipné mluvené slovo. ŠlágrParta ve složení Karel Peterka, Helena Hamplová, Mára a Frankie Zhyrnov v současnosti dobývá česká, moravská a slovenská pódia. Koncert známe skupiny, se uskuteční v neděli 19. ledna od 16.00 hod. v Kulturním domě Příbor. Vstupné 300 Kč.  Vstupenky zakoupíte na pokladně Kulturního domu Příbor nebo online a KDK.cz.


Tipy na výstavy

 

VÝSTAVA: Štramberk v proměnách času - Muzeum Zdeňka Buriana Štramberk

14. září 2019 – 15. března 2020

Výstava k 660. výročí města Štramberka.


VÝSTAVA: Makovníky, okravčáky, kocury, brňáky, bandury – Muzeum a pamětní síň Sigmunda Freuda Příbor

6. listopadu 2019 – 1. června 2020

Výstava zaměřená na prezentaci archaické rukodělné techniky pletení na formě.


VÝSTAVA: Sametová revoluce – Lašské muzeum v Šustalove vile

14. listopadu 2019 – 2. února 2020

Výstava fotografií lékaře a fotografa Přemysla Hněvkovského, který na svých snímcích zachytil jedinečně upřímnou atmosféru především studentského prožívání Sametové revoluce.


VÝSTAVA: Superhrdinové kolem nás - Knihovna v Kultruním domě Kopřivnice

6. ledna 2020 – 31. ledna 2020

Putovní komiksová výstava z projektu Otevřená věda Akademie věd České republiky.


VÝSTAVA: Magický Štramberk - Piaristický klášter

7. ledna 2020 – 2. března 2020

Výstava fotografií Alfreda Krzemieňa.


VÝSTAVA: Obrazy - Muzeum Fojtství

17. ledna 2020 – 23. února 2020

Výstava Miroslava Knapce Obrazy.

FOTOGALERIE