Tipy nejen na víkend

Tipy nejen na víkend

ÚTERÝ | 6. října 2020

 

Burza knih Štramberk

Městská knihovna Štramberk pořádá v úterý 6. října od 8.00 do 17.00 hod. burzu knih. Burza proběhne se Staré škole, kde naleznete velký výběr vyřazených knih pro děti i dospělé. Cena za jeden kus 2 Kč.

PŘEDNÁŠKA: Na kole z Olomouce do Maroka Příbor

ZRUŠENO!!!

Přijďte si poslechnout povídání o cestě napříč Evropou, až do Maroka. A to v úterý 6. října od 17.00 hod. do Městské knihovny Příbor. Dozvíte se například, co se honí v hlavě člověku, který nikdy necyklocestoval a vše se učí za pochodu, jaké to je mít strach z cesty o samotě a nakonec zjistit, že to člověku může vyhovovat. Nebo také proč jsou Maročané tak pohostinní a jaké to je strávit čtyři dny s partou kluků se kterými sice nemáte společnou kulturu, náboženství, jazyk ani zvyky, ale spojuje vás radost z jízdy na kole. Na závěr se pokocháte rozhledy z nejvyšší hory severní Afriky Džabal Tubkalu. Vstupné 30 Kč.

FILMOVÝ KLUB: Corpus Christi Kopřivnice

Dvacetiletý Daniel projde v nápravném zařízení pro mladistvé duchovní proměnou. Chtěl by se stát knězem, s jeho trestním rejstříkem na to ovšem nemůže ani pomyslet. Když je propuštěn a má začít pracovat v truhlárně na malém městě, převlékne se po příjezdu do kněžského a díky náhodě se ujímá péče o místní farnost. Příchod mladého charismatického pastýře rozčeří stojaté vody a místní komunita, krutě zasažená tragédií, k níž tu došlo, může s jeho pomocí začít pomalu léčit své rány. Uspěje Daniel ve svém poslání? A za jakou cenu? Film v rámci filmového klubu se odehraje v úterý 6. října od 19.00 hod. Vstupné 100 Kč, s kartičkou FK 80 Kč. Vstupenky zakoupíte na pokladně kina nebo online na Kino Kopřivnice.


STŘEDA | 7. října 2020

 

PŘEDNÁŠKA: Jan Amos Komenský Štramberk

Připomeňte si společně 350 let od úmrtí učitele národu Jana Amose Komenského, a to ve středu 7. října v Městské knihovně Štramberk od 16.00 hod. Děti se zábavnou formou seznámí s životem a ústředními myšlenkami Komenského. Připraven bude písařský koutek, kde si mohou vyzkoušet psaní brkem. Vstupné 20 Kč.

Když na sále spustí basa" aneb Perly české operetky Příbor

ZRUŠENO!!!

Vzhledem k epidemiologické situaci a vyhlášeným opatřením vlády se koncert Perly české operetky v termínu 7.10.2020 NEUSKUTEČNÍ. O náhradním termínu budete informováni.

Tančírna Kopřivnice

Taneční centrum Relax Kopřivnice pořádá ve středu 7. října ve Vile Machů Tančírnu. Od 18.00 hod. si zájemci mohou zatančit Salsu a od 19.00 hod. Tango. Akce je v rámci Dny zdraví v Tanečním centru. Vstup zdarma. SMS registrace na 10 osob na tel. čísle 733 664 127. Dny zdraví se konají od pondělí 5. října do pátku 9. října. Většina setkání s tancem se bude konat v klubovně a Sokolovské 393 a to 5. října, 6. října, 8. října a 10. října, a ve Vila Machů 7. října a 9. října. Více informací a program naleznete na Taneční centrum Relax.


ČTVRTEK | 8. října 2020

 

PŘEDNÁŠKA: Na kafíčko s policistkou Štramberk

Město Štramberk pořádá ve čtvrtek 8. října ve 13.30 hod. besedu Na kafíčko s policistkou, která je v rámci programu Aktivní senior. Beseda se uskuteční v zasedací místnosti Kulturního domu Štramberk.


PÁTEK | 9. října 2020

 

Farmářský trh Kopřivnice

V pátek 9. října v sadu Eduarda Beneše se od 9.00 hod. uskuteční tradiční Farmářský trh. Nenechte si ujít možnost nakoupit si různé domácí rukodělné výrobky, ovoce, zeleninu, mléčné i sýrové speciality, rostliny užitkové i okrasné a mnoho dalšího. Mykolog Jaromír Durček se na vás potěší s tradiční výstavou právě rostoucích hub a houbařskou poradnou.

SWAP Kopřivnice

ZRUŠENO!!!

Akce přines, vyměň a odnes, která se měla konat v pátek 9. října je kvůli vládním opatřením zrušena. O náhradním termínu budete informování.

PRO DĚTI: Strašidlení na Kotouči Štramberk

V pátek 9. října od 19.00 hod. je připravená noční hra pro rodiče s dětmi, kteří mají rádi dobrodružství.  Možnost opékání vlastních špekáčků, oheň zajištěn. Občerstvení v baru u tělocvičny. Startovné 30 Kč za osobu. Svítilny s sebou. Akce se bude konat v Národním sadu ve Štramberku.


SOBOTA | 10. října 2020

 

PŘEDNÁŠKA: Anglická stezka pro každého Štramberk

V sobotu 10. října je pro všechny malé i velké děti připravena hravá forma vyučování anglického jazyka. Start na parkovišti u Botanické zahrady. A co je cílem? No přece užít si angličtinu hravou formou. Vstupné 40 Kč dospělí, 20 Kč děti, děti do 6 let zdarma. Těšit se můžete i na tvořivý koutek pro děti, malování na obličej. V případě deště bude akce přesunuta do Kulturního domu ve Štramberku. Více na tel. čísle 724 091 790.

KONCERT: Vzpomínka na Karla Gotta a českou písničku Kopřivnice

ZRUŠENO!!!

Z důvodu vládních opatření je koncert zrušen. Vstupenky je možno vrátit do 31. října na pokladně Kulturního domu Kopřivnice. 


NEDĚLE | 11. října 2020

 

ZÁVOD: Finále MČR juniorů Kopřivnice

ZRUŠENO!!!

Závod na kopřivnickém ovále, který se má konat 11. října na Letním stadionu Kopřivnice, je kvůli vládním opatřením zrušen.


Tipy na výstavy

 

Výstava: Za světlem Kopřivnicí i kopřivami – Muzeum Fojtství Kopřivnice

18. června 2020 – 25. října 2020

Výstava fotografa Ladislava Čevely v Muzeu Fojství.


VÝSTAVA: Dva kamarádi - Chodba u městské knihovny, 1. patro Piaristického kláštera

1. září 2020 - 2. listopadu 2020


VÝSTAVA: Rok v krajce - Centrum tradičních technologií v Příboře

2. září 2020 - 12. ledna 2021

Výstava paličkované krajky.


VÝSTAVA: Těla a tváře Ivana Polívky - Lašské muzeum

3. září 2020 - 4. října 2020

Výstava kopřivnického fotografa.


 

VŠECHNY AKCE NALEZNETE TAKÉ V NAŠÍ APLIKACI

AKCE LBB

Jedním klepnutím na ikonu ve vašem telefonu dostanete aktuální přehled o tom,
co se koná v Kopřivnici, Štramberku, Příboře či Hukvaldech.

Stahujte na Google Play: AKCE LBB

Stahujte na iOS: AKCE LBB

 

FOTOGALERIE

Nahlásit chybu