Tipy nejen na víkend

Tipy nejen na víkend

ÚTERÝ | 15. září 2020

 

Odpoledne s pastelkou Příbor

Městská knihovna Příbor pořádá pro všechny děti, rodiče i prarodiče výtvarné odpoledne. Neváhej a staň se módním návrhářem. Akce se uskuteční v úterý 15. září od 15.00 hod. v Městské knihovně Příbor.

KONCERT: Benda Quartet: Pocta Beethovenovi Kopřivnice

Letos si hudební svět připomene 250 let od narození hudebního skladatele Ludwiga van Beethovena. Na jeho počest Spolek katolická beseda Kopřivnice pořádá v úterý 15. září koncert od 18.30 hod. v Katolickém domě Kopřivnice. Zazní Beethovenův Smyčcový kvartet c moll op. 18 a Smyčcový kvartet F dur op. 59 "Razumovský" Vstupné dobrovolné.

FILMOVÝ KLUB: Ikarie XB 1 Kopřivnice

Ikarie XB 1 se vrací na plátna kin v restaurované digitální verzi. Je 2. polovina 22. století a kosmická loď Ikarie XB 1 putuje k Alfě Centauri za průzkumem mimozemských forem života. Její posádka, složená z vědeckých kapacit různých oborů, je daleko od sluneční soustavy vystavena neznámým, nepředstavitelným hrozbám. Ale veze si s sebou i řadu svých všedních lidských starostí a radostí. Film v rámci filmového klubu se odehraje v úterý 15. září od 19.00 hod. v kině Kopřivnice. Vstupné 100 Kč, s kartičkou filmového klubu 80 Kč. Vstupenky zakoupíte na pokladně kina nebo online na Kino Kopřivnice.


STŘEDA | 16. září 2020

 

Host U Bartoloměje: Petra Lípová Kopřivnice

Ve středu 16. září od 18.00 hod. v restauraci U Bartoloměje se uskuteční první beseda se sportovcem ve Sportovním klubu. Prvním hostem bude bývalá kopřivnická plavkyně a dvojnásobná olympionička, Petra Lípová (roz. Klosová). Vstupné zdarma.

Večer s Ludvíkem aneb "Pocta Beethowenovi" Příbor

Ve středu 16. září od 18.00 hod. v refektáři Piaristického kláštera se uskuteční koncert, který je věnován Ludwigu van Beethovenovo. V programu zazní Beethovenův Smyčcový kvartet c moll op. 18 a Smyčcový kvartet F dur op. 59 ,, Razumovský´´. Vstupné dobrovolné.


ČTVRTEK | 17. září 2020

 

PŘEDNÁŠKA: ALZHEIMEROVA CHOROBA Kopřivnice

Kdy se mohou objevit první příznaky a jak se projevují? Jaké jsou možnosti léčby? Mohu se nějak chránit? Jak pečovat o nemocného člena rodiny? O nemoci, možnostech prevence, rozpoznání příznaků a pomoci postiženým v rodinách přednáší PhDr. Radka Kozáková, PhD., psycholožka a odbornice v oboru ošetřovatelství v geriatrii. Beseda se uskuteční ve čtvrtek 17. září od 17.00 hod. ve Vile Machů.

KONCERT: Svatováclavský hudební festival: Zelenka - Triové sonáty Kopřivnice

Ve čtvrtek 17. září od 18.00 hod. v kostele sv. Bartoloměje vystoupí Haydn Ensemble a Martin Petrák (umělecký vedoucí) v rámci Svatováclavského hudebního festivalu. Přední český fagotista Martin Petrák se souborem Haydn Ensemble zahrají Triové sonáty Jana Dismase Zelenky. Vstupné 200 Kč dospělí, 150 Kč senioři a studenti. 50 Kč děti do 15 let a ZTP/P. Vstupenky zakoupíte na Svatováclavský hudební festival.

KONCERT: Benefit pro skautské centrum Trnávka: sinks (live) + mandala djs Kopřivnice

Plácněte se přes kapsu a pojďte společně podpořit skauty z Kopřivnice, kteří se rozhodli opravit vlastními silami starou faru v Trnávce a vybudovat z ní následně nové skautské centrum, které nebude sloužit jen skautům, ale i hasičům, ministrantům, rodinám s dětmi a spolkům pracujícím s mládeží. Koncert se uskuteční ve čtvrtek 17. září od 19.00 hod. v Galerii Galaxie. Vstupné dobrovolné.  Veškerý výtěžek z koncertu poputuje právě tímto směrem.


PÁTEK | 18. září 2020

 

Roztančíme celý park Kopřivnice

V pátek 18. září od 18.00 hod. v sadu Eduarda Beneše se uskuteční přehlídka různých tanečních forem a vyhodnocení on-line soutěže MIA festivalu 2020. K tanci a poslechu zahraje kapela Cizinci. Vstup volný.


SOBOTA | 19. září 2020

 

ZÁVOD: Běh rodným krajem Emila Zátopka & Běh dětí Kopřivnicí & Lidový běh Kopřivnice | Kopřivnice

V sobotu 19. září se uskuteční již 18. ročník tradičního běžeckého závodu pro děti a dospělé. Hlavní závod se startem v Kopřivnici započne v 11.00 hod. před Technickým muzeem Tatra. Od 8.00 hod. do 10.30 hod. budou probíhat prezentace závodníků v ZŠ dr. Milady Horákové. Cílem závodu je Rožnov pod Radhoštěm. Trasa měří 22,3 km. Děti si mohou vyzkoušet závod Kopřivnici. Od 9.00 hod. budou starty jednotlivých kategorií. Tratě jsou vedeny po asfaltovém povrchu a zámkové dlažbě. Ceny všichni závodníci dostanou v cíli tričko, pamětní list a sladkou odměnu, tombola pro účastníky Běhu dětí Kopřivnicí. Rodiny s dětmi si pak mohou od 8.45 hod. společně zaběhat při Lidovém běhu. Startuje se hromadně děti i dospělí bez omezení věku. Více na Běh rodným krajem Emila Zátopka.

Janáčkovy chodníčky Příbor

V sobotu 19. září se uskuteční 44. ročník turistického pochodu okolím města Příbora a Hukvald. Trasy jsou rozděleny pro pěší – 10 kn, 15 km A, 15 km B, 50 km a cyklo – 30 km a 60 km. Letošní novinkou je pěší trasa pro děti a maminky s kočárky – 4 km spojená se soutěžemi v areálu koupaliště. Cena 30 Kč pro členy KČT a 40 Kč ostatní. Cíl všech tras je v restauraci U Čechů. Více informací na tel. čísle 737 375 203.

Štramberský krpál Štramberk

V sobotu 19. září ve Štramberku na náměstí se uskuteční přehlídka dechových orchestrů. Součástí festivalu bude i soutěž o nejlepší guláš. Od 10.00 hod. postupně vystoupí Dom Jistebník, orchestr VŠB-TU, orkiestra Wrzesnia, Lašský orchestr. Od 13.00 hod. bude společný koncert a vyhodnocení soutěže o Š tramberský (š)krpál. Vstup zdarma.

Módní přehlídka v zahradách Příbor

Přijďte v sobotu 19. září do Piaristických zahrad a nenechte si ujít módní přehlídku, kterou pořádá město Příbor a Studie 365. Odpolední program plný módních přehlídek, koncertu a tance.  Můžete se těšit na stylové kolekce Calzanatta.cz, Móda Lena FM a tvorbu přední české návrhářky Helena Bedrnová, originální obruby Optika Lenka, Nový Jičín, vlasový styling Kadeřnictví - Veronika Tkáčová, líčení modelek Studio Ivana Májek. V případě nepříznivého počasí historický refektář piaristického kláštera v Příboře.  Vstup zdarma.

Pyžamový pochod na Bílou horu Kopřivnice

Odhoďte zábrany a pojďte si zablbnout. Oblečte si pyžama či noční košilky, ale nejděte do postele nýbrž spolu s ostatními na Bílou horu. Je to příležitost k zážitkům, smíchu či ocenění vašeho nočního prádla. Sebou čelovky nebo jiné svítilny. Akce proběhne v sobotu 19. září od 19.00 hod. a vydejte se společně na Bílou horu. Akce se koná pouze v případě, že nebude pršet.


NEDĚLE | 20. září 2020

 

Den města Štramberka Štramberk

V neděli 20. září od 10.00 hod. na náměstí ve Štramberku se uskuteční slavnosti města s prezentací titulu Historické město roku 2019. Během dne vystoupí skupina Devětsil a Kondoři. Těšit se můžete i na běh na Trúbu.  V 16.00 hod. vystoupí Petr Bende  & Band.


Tipy na výstavy

 

Výstava: Za světlem Kopřivnicí i kopřivami – Muzeum Fojtství Kopřivnice

18. června 2020 – 25. října 2020

Výstava fotografa Ladislava Čevely v Muzeu Fojství.


VÝSTAVA: Stíny ztraceného moře – Muzeum Zdeňka Buriana

1. července 2020 – 30. září 2020

Nová interaktivní expozice v muzeu Zdeňka Buriana.


VÝSTAVA: Prvorepublikové knihovnictví – Městská knihovna Štramberk

7. července 2020 – 31. srpna 2020

Výstava v rámci 100. výročí přijetí prvního knihovnického zákona.


VÝSTAVA: Dva kamarádi - Chodba u městské knihovny, 1. patro Piaristického kláštera

1. září 2020 - 2. listopadu 2020


VÝSTAVA: Rok v krajce - Centrum tradičních technologií v Příboře

2. září 2020 - 12. ledna 2021

Výstava paličkované krajky.


VÝSTAVA: Těla a tváře Ivana Polívky - Lašské muzeum

3. září 2020 - 4. října 2020

Výstava kopřivnického fotografa.


 

VŠECHNY AKCE NALEZNETE TAKÉ V NAŠÍ APLIKACI

AKCE LBB

Jedním klepnutím na ikonu ve vašem telefonu dostanete aktuální přehled o tom,
co se koná v Kopřivnici, Štramberku, Příboře či Hukvaldech.

Stahujte na Google Play: AKCE LBB

Stahujte na iOS: AKCE LBB

 

FOTOGALERIE