Tipy nejen na víkend

Tipy nejen na víkend

 

ČTVRTEK | 15. listopadu 2018

 

PŘEDNÁŠKA: Kopřivnické pressování Kopřivnice

Beseda navazující na uzavřený projekt "Myšlenky TGM a současnost" se naplánovaná na čtvrtek 15. listopadu od 17.00 hod. v Kulturním domě Kopřivnice. Beseda bude zaměřena na budoucnost republiky v evropském prostředí. První část představí historii vývoje Evropy a Česka v ní. Druhá část uvede novináře (proto také pressování), kteří vyjádří své názory na vývoj v Evropě. Součástí akce bude křest publikace s tématikou působení T. G. Masaryka v Kopřivnici.

Stres: přirozená součást života Kopřivnice

Třetí přednáška z cyklu tří setkání s psycholožkou PhDr. Stanislavou Podžornou v rámci Divotvůrny Kopřivnice se uskuteční ve čtvrtek 15. listopadu od 18.00 hod. Během přednášky si popovídáte o nezbytnosti zdravé míry stresu v našem životě. O tom, jak funguje v našem těle, k čemu je potřebný, kdy nám pomáhá a kdy už nám škodí. A kdo to všechno může změnit a do jaké míry. Cena 200 Kč. Divotvůrnou Kopřivnici naleznete na ulici Kadláčkova 553.

PŘEDNÁŠKA: Nepál Kopřivnice

Jaké to je vyrazit pěšky na 46 dnů dlouhý trek v Himálajích? Všechno se dozvíte ve čtvrtek 15. listopadu od 18.00 hod. ve Společenském sále Vily Machů. Cena 100 Kč. Více na tel. čísle 702 016 444.

 

PÁTEK | 16. listopadu 2018

 

Jak se žilo v Kopřivnici - křest publikace Kopřivnice

K 100. výročí vzniku Československé republiky a 70. výročí povýšení Kopřivnice na město Městská knihovna Kopřivnici vydává sborník vzpomínek pamětníků. Úryvky vzpomínek bude číst paní Alena Sasínová-Polarczyk. Zájemci se budou moci na místě setkat se samotnými přispěvateli do sborníku a publikaci si na místě zakoupit. Křest nové publikace se uskuteční v pátek 16. listopadu od 17.00 hod. v Malém sále Kulturního domu Kopřivnice.

VERNISÁŽ: Kouzlo barev Kopřivnice

V pátek 16. listopadu od 17.00 hod. v Muzeu Fojtství proběhne vernisáž výstavy Jany Povalové s názvem Kouzlo barev. Výstava potrvá do 6. ledna 2019.

Uršuloviny - Uršula Kluková a Šimon Pečenka Štramberk

Hlavní protagonistkou je první dáma humoru a majitelka nejnakažlivějšího smíchu na světě. Můžete se těšit na historky o rodině, vzpomínky na Miloslava Šimka, ale také na scénky, kde se Uršula Kluková představuje jako první majitelka veřejného domu. Celý večer je propojen řadou evergreenů v podání Šimona Pečenky (barytonisty), který statuje na jevišti po boku hlavní dámy celého večera. Ale pozor, zazpívá i Uršula. Uršula má připravené překvapení, tak jako i legendární bábovkové pohoštění z představení Kavárna u Uršuly. Představení se odehraje v pátek 16. listopadu od 18.00 hod. v Kulturním domě Štramberk. Vstupné 100 Kč dospělí, 70 Kč děti.

KONCERT: Pramínky Kopřivnice

V pátek 16. listopadu od 19.00 hod. ve Společenském sále Vily Machů vystoupí cimbálová muzika Pramínky. Cena 100 Kč. Předprodej vstupenek v Kavárně Vily Machů nebo na místě před začátkem akce. Více na tel. čísle 702 016 444.

Piper Records Night 5 Kopřivnice

V pátek 16. listopadu od 19.00 hod. v Katolickém domě se můžete těšit na malou podzimní taškařici se skupinami Star Club West (BE), Panenské plameny, Povodí Ohře a The Pau (PL).

 

SOBOTA | 17. listopadu 2018

 

Vánoční jarmark pro dobrou věc 2018 Hukvaldy

V sobotu 17. listopadu od 9.00 hod. se uskuteční VII. ročník Vánočního jarmarku pro dobrou věc na hornosklenovské točně. Přichystány budou stánky s rukodělným zbožím nejen na Vánoce - keramika, dekorační textil, ručně šité a háčkované hračky, háčkované ozdoby, pletené a šité tašky, věnce, bižuterie, kovářské výrobky, keramické hřiby, vánoční baňky. Vaše chutě uspokojí pojízdná pekárna s plackami, paštiky od Námořníka, domácí bramboráky, zelňačka od Zbyška, hukvaldský guláš a gulášovka, palačinky, maďarské uzeniny od Gábora, Halamíčkovy topinky, voňavý svařák a čaj z Roubenky, domácí zákusky od místních hospodyněk, džemy, marmelády, oříšky a sýry. Pro děti bude u Roubenky otevřená tvořivá dílna. Symbolické vstupné 20 Kč na osobu. Celé vstupné bude a výtěžek z této akce bude věnován Základní škole Leoše Janáčka v Hukvaldech a dětskému oddělení Nemocnice ve Frýdku Místku.

Oslavy Dne boje za svobodu a demokracii Kopřivnice

V sobotu 17. listopadu od 17.00 hod. u Základní školy dr. Milady Horákové započne průvod se svíčkami a lampiony za doprovodu bubeníků. Průvod povede k pomníku TGM. U pomníku vystoupí HTK band s písničkami Karla Kryla. Teplý nápoj pro všechny účastníky zdarma.

 

NEDĚLE | 18. listopadu 2018

 

Den v Muzeu Kopřivnice

V neděli 18. listopadu v Lašském muzeu Kopřivnici od 10.00 hod. dopoledne se sejdou všichni milovníci jídla s milovníky dobrých knih. Společně uspořádají restaurant day, který bude doplněn neméně tradiční knižní burzou. Jídlo a knihy se v prostorách Lašského muzea budou podávat zhruba do 14.00 hod. Od 16.00 hod. bude pro návštěvníky připraven koncert klasické hudby, Procházka staletími.  

PŘEDNÁŠKA: Alexandr Flek: Jak se překládá Bible v 21. století? Kopřivnice

V neděli  18. listopadu od 15.00 hod. v Katolickém domě Kopřivnice se uskuteční nedělní odpoledne s Alexandrem Flekem. Alexandr Flek, překladatel a teolog, který se s námi podělí o zážitky z práce na jedinečném projektu - Bible, překlad 21. století, který přináší nadčasové poselství Bible v současné, čtivé češtině a zároveň usiluje o maximální věrnost původním textům. Více na tel. čísle 728 686 356.

Divadélko Koloběžka: Co malí medvědi o podzimu nevědí Kopřivnice

Veselá pohádka pro podzimní nečas, kdy padá listí ze stromů, šípky dozrávají a příroda se chystá k zimnímu spánku. Však ani medvíďata nemůžou zůstat se zimními přípravami pozadu. Veselá pohádka pro malé i velké děti se odehraje v neděli 18. listopadu 15.30 hod. v kinosále Kopřivnice. Vstupenky možno zakoupit na pokladně kina nebo online na Kino Kopřivnice. Vstupné 50 Kč.

KONCERT: Slavnostní koncert Příbor

Římskokatolická farnost Příbor pořádá v neděli 18. listopadu od 17.00 hod. v kostele sv. Valentina Slavnostní koncert pořádaný ke 100. výročí vzniku Československé republiky. Zazní skladby autorů J. S. Bacha, Antonína Dvořáka, W. A. Mozarta, G. F. Handela a dalších v podání Aleny Obrusníkové, Karla Monsporta a Martina Monsporta.

 

FOTOGALERIE