Tipy nejen na víkend

16. 5. 2018

Tipy nejen na víkend

 

STŘEDA | 16. května 2018

 

Josef Fousek Příbor

Kulturní dům Příbor si na středu 16. května od 17.00 hod. připravil recitál svérázného básníka, písničkáře a humoristy Josefa Fouska. Vstupné 100 Kč. Prodej vstupenek na pokladně KDK Příbor.

Týden pro rodinu Kopřivnice

Na středu 16. května si město Kopřivnice připravilo několik akcí. První akce se uskuteční v atriu ZŠ Alšová od 15.00 hod. Pod vedením p. u. Pavlíny Vraspírové mohou zúčastnění malovat jeden druhého na obličej, ale i na tělo, mohou využít různé motivy květin, zvířat či vlastní fantazie. Druhá z akcí se koná v zasedací místnosti v 10. patře radnice. Beseda s Mgr. Kristínou Strouhalovou bude zaměřená na rodiče dětí s mentálním postižením, ale i pro další zájemce z řad odporné či laické veřejnosti. Poslední s akcí nese název Zdravá záda a správná chůze po celý život. Přednáška se uskuteční v centru Balsamina na ulici Sokolovská 406. Workshop na uvedené téma: Základní desatero pro přirozený, zdravý a vědomý pohyb, prevenci civilizačních potíží a "bezbolestné" řešení bolestí zad. Ukážete si, jak vypadá a funguje zdravé tělo. Podíváme se, čeho se můžeme snadno vyvarovat v běžném životě a co nejjednoduššího můžeme pro své dítě a pro sebe udělat každý den. Vyzkoušíme si, jak správně chodit a jak podpořit záda, aby nebolela. Rodiče mohou přijít i s dětmi, pokud budou schopné si samostatně a bez vyrušování hrát, k dispozici jsou v centru hračky.

Poslechová středa s Galiou a Kociánem Kopřivnice

Fifty-fifty si pro návštěvníky ve středu 16. května od 19.00 hod. připravili živou hudbu v podání místních hudebníků Martin Galia & Václav Kocián. Rezervace na tel. čísle 722 227 346.

 

ČTVRTEK | 17. května 2018

 

Týden pro rodinu Kopřivnice

Ve čtvrtek 17. Května se můžete těšit hned na několik akcí pro děti, dospělé i seniory. Hned na 8.30 hod. si Skautské centrum Vanaivan připravilo pro všechny aktivní seniory outdoroové dopoledne na Vanaivanu.  V rámci akce se můžete těšit na netradiční sportovní disciplíny a mnoho dalšího. V mateřské školce Ignáce Šustaly se zase můžete těšit na ochutnávku pokrmů vhodných pro děti, nápaditá prezentace pokrmů, dětí děti si mohou na akci samy vyzdobit svačinu. Účast na akci je možná formou návštěvy i jako "kuchaři". Pro přihlášené kuchaře přichystáme stoly. Přihlásit se můžete na tel.: 736 503 178. Jako doprovodný program bude v 17 hodin na zahradě MŠ divadlo - marionety s pohádkou O perníkové chaloupce a k tomu ježibabí překvapení. Akce se koná na zahradě MŠ I. Šustaly a přilehlém dopravním hřišti. V případě nepříznivého počasí akce proběhne v hale MŠ.

Transformace vědomí | Kopřivnice

Další z přednášek v rámci Divotvůrné Kopřivnice se uskuteční ve čtvrtek ve čtvrtek 17. května od 17.00 hod. Tentokrát s Petrem Vlčem se zaměříte na transformaci vědomí v běžném životě, emoční inteligence, vědomé procesy, transformace mysli a mnoho dalšího. Divotvůrnou Kopřivnici naleznete na ulici Kadláčková 553. Cena 200 Kč.


PÁTEK | 18. května 2018

Farmářský trh | Kopřivnice

Nenechte si ujít v pátek 18. května od 9.00 hod. možnost nákupu ovoce, zeleniny, chleba a koláčů, uzenin, masa a mnoho dalších tradičních i netradičních výrobků, které můžete sehnat na tradičním farmářském trhu. Můžete se těšit na rozšířenou nabídku sadby a sazenic zeleniny, bylinek, ovocných stromků, keřů, okrasných rostlin, letniček a skalniček.

Fit máma | Kopřivnice

Akce pořádaná v rámci Týden pro rodinu, se uskuteční v pátek 18. května od 16.00 hod. v zasedací místnosti č. 266 v budově radnice. Nutno se přihlásit předem na email: stepanka@foodrestart.cz.

Kopřivnice v obrazech – vernisáž | Kopřivnice

Již tento pátek 18. května od 17.00 v Muzeu Fojtství bude zahájena výstava připomínající 70. leté výročí povýšení Kopřivnice na město. Výstava bude probíhat prostřednictvím přehlídky výtvarných děl zachycujících město v různých obdobích. Jediným pojítkem vystavených obrazů je téma „Kopřivnice“. Jedná se o pestrou přehlídku malířů, jejich osobitého vnímání, pojetí a ztvárnění světa, stejně tak použitých technik a stylů. Nedílnou součástí výstavy je také kolekce litografií zobrazující veduty města, které byly velmi oblíbené od padesátých do konce osmdesátých let minulého století, a častokrát byly užívány jako různé pamětní listy a čestná uznání. Jedná se o díla uznávaných výtvarníků Jiřího Drozda, Jana Hrnčárka, Ilji Hartingera, Vladimíra Boháče nebo Josefa Godži. Výstava potrvá od 18. května do 2. září 2018.

Současný Izrael ve světle biblických proroctví | Příbor

V rámci 70. letého výročí založení státu Izrael Sbor Bratrské jednoty baptistů pořádá v pátek 18. května od 17.00 v modlitebně v prvním patře na Náměstí Sigmunda Freuda čp. 4. Přednášet bude Ján Ostrolucký, který je autorem knih Izrael včera a dnes, Izrael a Palestinci, Znamení poslední doby, Symbolika jeruzalémských bran. Více na tel. čísle 605 264 046.

Kdo jsi? Kam jdeš? Jaký je tvůj cíl? | Kopřivnice

V pátek 18. května od 17.00 hod. pořádá Divotvůrná Kopřivnice akci s možností seznámení s činností Mezinárodního společenského hnutí AllatRa, jehož prioritou je jednota a přátelství mezi všemi národy na základě kulturních, morálních a duchovních hodnot. Dozvíte se odpovědi na otázky z knih Anastasie Novych: Sensej ze Šambaly, AllatRa. Divotvůrnou Kopřivnici naleznete na ulici Kadláčková 553.

Volné hraní deskových her | Kopřivnice

Dům dětí a mládeže Kopřivnice si na pátek 18. května od 17.00 hod. připravili akci, kde budete mít možnost zahrát si nejen deskové ale i karetní hry. Vstupné 20 Kč. Více na tel. čísle 556 812 204.

Discopříběh | Kopřivnice

Katolický dům Kopřivnice pořádá v pátek 18. Května od 21.00 hod. retro diskotéku v duchu 80. – 90. let po současnost.  Během večera zahraje DJ Honza z Olomouce. K dispozici foto budka. Vstupné k zakoupení na místě. Cena 90 Kč. Případné rezervace stolů a informace o akci na tel.: 608 135 677, 737 160 202.

 

SOBOTA | 19. května 2018

Štramberský Jasoň 2018 | Kopřivnice – Štramberk

Neváhejte a přijďte již tuto sobotu 18. května podpořit účastníky druhého turistického pochodu Lašskou branou Beskyd. Loni se přihlásilo přesně 1138 účastníků, letos je to skoro 3000. Akce je pouze pro registrované, kdy přihlášky bylo možno zaslat do 13. května 2018. Trasa je rozdělená na 11 tratí o délce od 6 kilometrů po 53 kilometrů. Každý si může vybrat podle svého. A pokud jste se nestihli tento rok přihlásit, určitě budete mít možnost i příští rok.

Den se starými technologiemi VII. Příbor

Přijďte se seznámit v sobotu 19. května od 9.00 hod. v Muzeu a pamětní síňi Sigmunda Freuda se štípáním pazourku, zpracováním kosti i dřeva a úpravou textilních vláken. Pořad přiblíží některé archaické zaniklé rukodělné technologie a je vhodný nejen pro dospělé, ale také pro rodiny s dětmi. Cena 15. Kč.

Mezinárodní den muzeí Hukvaldy

Hrad Hukvaldy pořádá v sobotu 19. května od 10.00 hod. akci s možností navštívení hradního areálu zdarma. Součástí této akce bude slavnostní otevření nové výstavy Šlechtická sídla. Během dne vystoupí Divadlo Bez Střechy s představením Dědictví, Comedia dell´ morte a Židle v čase: 10:30, 12:30, 14:30 a 16:30 hodin.

Běh dětí Národním sadem Kopřivnice

Všechny malé i velké děti se mohou těšit na tradiční běh Národním sadem. V sobotu 19. května od 9.30 hod. Sraz V Národním sadě ve Štramberku. Soutěžit se bude hned v několika kategoriích, které budou rozděleny podle data narození dítěte. Přihlášky a prezentace v den závodu v budově ZŠ Štramberk od 8.00 hod., nejpozději 15 minut před startem příslušné kategorie.

Opera: G. Bizet – Carmen Kopřivnice

Od okamžiku, kdy se objeví na jevišti, až do konce opery těsně před smrtí hrdinky, dominuje Vesselina Kasarova jevišti s fascinujícím charismatem. Není žádnou mladou cikánskou dívkou, která plete hlavy mužům množstvím svých černých kadeří a houpáním boků, je moderní, sebevědomou ženou, která přesně ví, co chce. Tato Carmen nepotřebuje kastaněty, aby vyjádřila svou vášeň, září zevnitř. Díky Carmen dosáhl francouzský skladatel Georges Bizet světové proslulosti. Bizetova poslední opera byla poprvé uvedena s nevalným ohlasem v Paříži v roce 1875. Příběh o divoké cikánce Carmen, jejíž lásku nikdy nikdo nezíská natrvalo a jejíž nespoutaný život skončí rukou odmítnutého milence, vojáka Dona José. Nechte se vtáhnout do děje Prospera Mérimeného v sobotu 19. května od 17.30 hod. v Kinosále Kulturního domu Kopřivnice. Cena 250 Kč. Vstupenky možno zakoupit na pokladně kina nebo online.

Multižánrový večer – Devětsil Štramberk

Kapela Devětsil v sobotu 19. května od 19.00 hod. vás přenese do středověku na romantická místa hradů, zámků, jarmarků a zaposloucháme se do starých lidových písní českých, moravských, slezských, francouzských, skotských a italských. Předprodej místenek v ceně 100 Kč, studenti a senioři nad 65 let s trvalým bydlištěm ve Štramberku 70 Kč.

Večer s cimbálovou muzikou Štramberk

V sobotu 19. května od 19.00 hod. si Městský pivovar ve Štramberku pořádá tradiční večerní posezení s cimbálovou muzikou Pramínky z Kopřivnice. Doporučují se rezervace na tel. čísle 556 813 710.

 

PÁTEK - SOBOTA  | 18. - 19. května 2018

 

Art's have no limits | Kopřivnice

Od pátku 18. května do soboty 19. května od 16.00 se můžete těšit na výstavu designového betonu místní firmy Towárna a uměleckých instalací v podání Václava Pecha a Petra Čarnoty. Výstavní prostory naleznete na ulici Horní 19/144.

 

NEDĚLE | 20. května 2018

 

Tenisový den | Kopřivnice  

V neděli 20. května si město Kopřivnice v rámci Týden pro rodinu připravilo od 9.00 hod. akci Tenis hra na celý život pro každého. Turnaj ve skupinách na jeden set, smíšené čtyřhry (rodič/prarodič + dítě do 15 let). Nutno se přihlásit předem na email: pavla.zrunkova@koprivnice.cz. Od 15.00 hod. se můžete těšit na besedu na téma Možnosti trénování dětí i dospělých v každém věku, co obnáší vrcholový tenis a co tenis rekreační. Obě akce se konají v areálu tenisových kurtů.

Štramberská desítka | Štramberk

Již tuto neděli 20. května od 9.45 hod. se můžete těšit na 38. Ročník silničního běhu. Sraz před tělocvičnou Štramberk.  Soutěžit se bude v několika kategoriích. Délka tratě 10 kilometrů. Startovné 100 Kč.

 

FOTOGALERIE