Tipy nejen na víkend

Tipy nejen na víkend

ÚTERÝ | 10. března 2020

 

KINO SEN: Vlastníci Kopřivnice

Mnozí majitelé bytů to asi znají z vlastní zkušenosti. Hrdinové filmu Vlastníci jsou totiž jedněmi z nich, patří jim byty v jednom postarším činžovním domě a právě mají společnou schůzi, na které se musí dohromady na mnohém dohodnout a rozhodnout. Najdou se mezi nimi idealisté, kteří jednají ve prospěch celku, jsou zde i vypočítaví prospěcháři nebo dokonce rafinovaní manipulátoři, ale také lidé ztracení v pocitech vlastní bezvýznamnosti. Všichni se ale nakonec musí společně domluvit na správě domu, ve kterém mají své byty. Komedie, která získala České lvy, se odehraje v úterý 10. března od 13.30 hod. v Kině Kopřivnice. Vstupné 60 Kč.

A co je to KinoSen? Projekce cyklu "KinoSen, prostě všem" jsou určené nejen seniorům, ale také všem těm, kterým více vyhovuje dřívější odpolední čas. Projekce budou probíhat vždy jedno úterý v měsíci, a to v čase 13.30. Diváci se mohou těšit na projekce nejen českých, ale také zahraničních filmů za velmi zvýhodněnou cenu.

Dámský klub Příbor

V úterý 10. března od 17.00 hod. v Městské knihovně Příbor se uskuteční kreativní podvečer pro dámy.  Na programu budou základy háčkování. Řetízek, krátký a dlouhý sloupek. Pokročilejší si mohou uháčkovat srdíčko nebo květinu. Přineste si tenčí i silnější háčky a příze. V Dámském klubu si společně vyzkoušíme různé výtvarné techniky a ruční práce.

PŘEDNÁŠKA: Rusko: Léto na Sibiři Kopřivnice

Na Sibiř se většinou nejezdilo za odměnu. K pochopení logiky všech starých ruských tyranů stačí strávit pár dní v nekonečném březovém lese ve společnosti stejně nekonečných hejn komárů. Jenže za tím lesem, v srdci nádherných hor se schovávají komunitní radonové lázně, kde najdete lék na všechny choroby světa. A když na něco náhodou nemají pramen, pak si vás vezmou do péče sibiřské šamanky a to teprve bude jízda. Cestovatelský stand up o zemi se uskuteční v úterý 10. března od 18.00 hod. ve Vile Machů. Vstupné 120 Kč, studenti a senioři 100 Kč. Vstupenky zakoupíte přes SMS Ticket.


STŘEDA | 11. března 2020

 

PŘEDNÁŠKA: Nedovolte mozku stárnout Kopřivnice

Přednáška Lucie Kazlepkové o trénování paměti se uskuteční ve středu 11. března od 9.00 hod. Co je to paměť a jak ji trénovat, použití mnemotechnik. To vše a ještě více se dozvíte na přednášce Lucie Kazlepkové u příležitosti Národního týdne trénování paměti.

VERNISÁŽ: Patchwork Kopřivnice

Ve středu 11. března od 17.00 hod. bude zahájena výstava Patchwork účastnic kurzu patchworku. V čítárně Městské knihovny Kopřivnice si tak do 21. dubna 2020.  


PÁTEK | 13. března 2020

 

Štramberská divadelní přehlídka: "Dům tety Agáty" Štramberk

DS FAMUS-KUKO Frýdek-Místek zahrají hru Martina Šmída "Dům tety Agáty". Druhé divadelní představení se odehraje v pátek 13. března od 19.30 hod. v Kulturním domě Štramberk. Vstupné 100 Kč, snížené 50 Kč. Možnost zakoupit si permanentku na všechny představení cena 500 Kč. Vstupenky zakoupíte v Turistickém informačním centru nebo v den představení půl hodiny před začátkem programu. Kompletní přehled divadelních představení naleznete na Město Štramberk.


SOBOTA | 14. března 2020

 

Hudební a knižní bazar Kopřivnice

Katolický dům Kopřivnice pořádá v sobotu 14. března od 8.00 hod. hudební bazar. Budete mít tak možnost nakoupit si vinylové desky, hudební CD a DVD, hudební nástroje, zpěvníky noty a mnoho dalšího. Vstupné 20 Kč.  Více informací na tel. čísle 731 906 908.

Lidová muzika z Chrástu Štramberk 

ZRUŠENO!!!

V sobotu 14. března od 17.00 hod. se uskuteční komponovaný večer s mladým folklórním souborem Chrástu. Lidová muzika z Chrástu se věnuje české, a také lužickosrbské lidové hudbě. Soubor se ve svých vystoupeních snaží představit dochované prvky tradiční kultury současným divákům. Cílem není technicky dokonalá interpretace "lidového umění", ale opravdovost výrazu jednotlivých muzikantů i celé kapely. Vstupné 80 Kč.


NEDĚLE | 15. března 2020

 

LiStOVáNí: Špeky Kopřivnice

Humorný příběh autora Červeného trpaslíka vypráví o tom, jak těžký život mají tlusťoši. A někdy i ti ostatní. Hrdiny jsou kuchař, který se už na sebe nemůže podívat, protože je nesmírně otylý a anorektička, která se na sebe nemůže podívat, protože si připadá odporně tlustá. Není to příběh o tlustých lidech, je to pojednání o tom, jak moc je tohle téma ožehavé pro celou společnost. A pochopíte, že s sebou přináší i spoustu grantovského tučného humoru, budete se možná i popadat za břicho. Už také proto, že…“Existují tři druhy lží: lži, hnusné lži a statistiky!" Cyklus scénického čtení se uskuteční v neděli 15. března od 16.00 hod. ve Vile Machů. Vstupné 140 Kč. Vstupenky zakoupíte v kavárně Vily Machů.


Tipy na výstavy

 

VÝSTAVA: Štramberk v proměnách času - Muzeum Zdeňka Buriana Štramberk

14. září 2019 – 15. března 2020

Výstava k 660. výročí města Štramberka.


VÝSTAVA: Postřehy všedních dnů - Rodný dům Leoše Janáčka a budova IC čp. 40

12. října 2019 – 31. března 2020

Výstava obrazů Jiřího Demela.


VÝSTAVA: Makovníky, okravčáky, kocury, brňáky, bandury – Muzeum a pamětní síň Sigmunda Freuda Příbor

6. listopadu 2019 – 1. června 2020

Výstava zaměřená na prezentaci archaické rukodělné techniky pletení na formě.


VÝSTAVA: String Art - Rodný dům Leoše Janáčka a budova IC čp. 40

25. ledna 2020 – 31. Března 2020

Výstava obrazů Patrika Pruchnického.


VÝSTAVA: Tichá přítomnost - Lašské muzeum v Šustalově vile

6. února 2020 – 12. dubna 2020

Výstava grafičky a malířky Lenky Falušiové. 


VÝSTAVA: Na motivy... - Čítárna knihovny v kulturním domě

6. února 2020 – 25. února 2020

Výstava výtvarných prací absolventek kursu kreslení Akademie třetího věku.


VÝSTAVA: Příbor v krajce - Galerie v radnici, 1. patro Městského úřadu Příbor

14. února 2020 – 31. března 2020


VÝSTAVA: Sochy, smalty, skicy – Muzeum Fojtství Kopřivnice

28. února 2020 – 19. dubna 2020

Výstava výtvarných prací Šárky Hyklové a Lukáše Grohmanna.


VÝSTAVA: Mým krajem II. - Chodba městské knihovny, 1. patro piaristického kláštera

3. března 2020 – 4. května 2020

Výstava fotografií Tomáše Eslera.


VÝSTAVA: Patchwork - Čítárna knihovny v kulturním domě

12. března 2020 –  21. dubna 2020

Výstava ručních prací účastnic kurzu patchworku.

 

FOTOGALERIE