Tipy nejen na víkend

Tipy nejen na víkend

STŘEDA | 16. ledna 2019

 

PŘEDNÁŠKA: Václav Čáp - Lidská láska III. Kopřivnice

Již tuto středu 16. ledna od 17.30 hod. ve Vile Machů se můžete těšit na třetí pokračování ze série hloubavých a duchovních přednášek Václava Čápa. Václav Čáp je známy jako spolupracovník a překladatel kněze a exorcisty Eliase Velly. Tentokrát přednáška bude na téma Adam a Eva – svobodní před Bohem. Vstupné dobrovolné. Doporučují se rezervace na tel. čísle 702 016 444.

 

ČTVRTEK | 17. ledna 2019

 

PŘEDNÁŠKA: Směr Santiago de Compostela Kopřivnice

Ve čtvrtek 17. ledna od 17.30 hod. ve Vile Machů se uskuteční přednáška Tomáše Orlíka. Tomáš Orlík se podělí o své zážitky a dobrodružství, které zažil při cestě do Santiaga de Compostely, jednoho z nejvýznamnějších poutních míst světa. Vstupné dobrovolné. Doporučují se rezervace na tel. čísle 702 016 444.

 

PÁTEK | 18. ledna 2019

 

PŘEDNÁŠKA: Setkání s Janem Špilarem Kopřivnice

V pátek 18. ledna od 17.00 hod. v Katolickém domě se můžete těšit na setkání s Janen, Špinarem, maskérem filmu Miloše Formana Amadeus a majitel kadeřnického studia Střihoruký Edvard. Jan Špinar je držitel prestižních kadeřnických ocenění, jáhen, rodinný terapeut.  Vstupné na přednášku 100 Kč, přednáška včetně úpravy účesu (stříhání) 290 Kč (nutné objednání předem na tel. čísle 728 686 356).

KONCERT: Kalle with acoustic band Kopřivnice

Vila Machů pořádá v pátek 18. ledna od 20.00 hod. koncertVeroniky Buriánkové s kapelou. Veronika Buriánková a David Zeman si k tomu přivzal čtveřici nejen hudebně zpřízněných osobností. Zpěv, akustická kytara, basa, bicí, harmonium a violoncello v souhře, která zachovává post-rockovou atmosféru živých koncertů Kalle a vkládá do ní nový rozměr. Průřez z obou desek Saffron Hills a Live from the Room doplní i nově vznikající songy. Doporučují se rezervace na tel. čísle 702 016 444.

 

SOBOTA | 19. ledna 2019

 

Hasičský ples Štramberk

V sobotu 19. ledna od 19.00 hod. v Kulturním domě Štramberk se uskuteční tradiční ples Sboru dobrovolných hasičů Štramberk. K poslechu a tanci zahraje Largo Zdeňka Sklenovského. Vstupné 90Kč. Předprodej vstupenek v Městském informačním centru Štramberk.

Obecní ples Kopřivnice

V sobotu 19. ledna od 20.00 hod. v Kulturním domě Kopřivnice se můžete těšit na tradiční Obecní ples. K tanci a poslechu zahrají skupiny Jamer´s a Rivieras Show Band. Hlavním hostem večera skupina Mirai. Dále pak vystoupí cimbálová muzika Valašské peklo, Pianothéka Richarda Pogody a Miroslava Švihálka, MG Dance – show rumby a waltze, ZUŠ Zdeňka Buriana, BETWEEN rope spippingový tým SVČ Fokus Nový Jičín a fotokoutek. Vstupné 270 Kč. Vstupenky možno zakoupit na pokladně kina Kopřivnice.

 

NEDĚLE | 20. ledna 2019

 

KONCERT: Adorare Kopřivnice

V neděli 20. ledna od 15.00 hod. v Katolickém domě Kopřivnice vystoupí skupina Adorare.

UMĚNÍ V KINĚ: Bolšoj Těatr: Bajadéra Kopřivnice

Děj se odehrává ve staré Indii. Láska chrámové tanečnice (bajadéry) Nikie a vojevůdce Solora vyvolá hněv mocných nepřátel – Velikého brahmína, Rádži a jeho dcery Gamzatti, nevěsty Solora. Nikia umírá uprostřed náboženské slavnosti – je uštknuta zmijí schovanou v darovaném košíku květů. Již pouze ve světě snů se Solor setkává se stínem milované Nikie. A tak je balet příběhem nenaplněné lásky s tragickým koncem, kde se nadpozemské bytosti nereálného světa střetávají se světem skutečným. Dramatický příběh se odehraje na plátně kina v neděli 20. ledna od 15.45 hod. Vstupné 250 Kč. Při koupi 6 a více vstupenek cena 200 Kč. Vstupenky možno zakoupit na pokladně kina nebo online na Kino Kopřivnice.

 

FOTOGALERIE