Tipy nejen na víkend

Tipy nejen na víkend

STŘEDA | 18. září 2019

 

PŘEDNÁŠKA: Jan Hus Kopřivnice

Ve středu 18. září od 18.00 hod. se uskuteční přednáška Ladislava Cvíčka z Cyklu spisovatelé k zamyšlení. Tentokrát bude přednáška zaměřená na život a díla Jana Husa. Doporučují se rezervace na tel. čísle 702 016 444.

Klíč ke zdravým vztahům s dětmi Kopřivnice

Rodina a prostředí, ve kterém jsme vyrostli, nás hodně ovlivnily. Jak se to odrazí v přístupu k našim dětem, v komunikaci s nimi a v jejich výchově? Jak se to odrazí v přístupu k partnerovi? Jak lépe porozumět našemu chování a potřebám? Čtyři lekce pod vedením zkušeného lektora. Pro páry i jednotlivce. Pro stálou skupinu rodičů, 10 - 15 osob. Interaktivní, s možností osobní konzultace. První lekce se uskuteční ve středu 18. září od 17.30 hod. v Katolickém domě Kopřivnice.  Informace a přihlášky na tel.: 605 056 070 nebo na e-mailové adrese: info@cprkoprivnice.org.

 

ČTVRTEK  | 19. září 2019

 

PRO DĚTI: Knižní záložky Kopřivnice

Vyrobte si v knihovně originální knižní záložky. Přijďte ve čtvrtek 19. září do Městské knihovny Kopřivnice. Abyste si nemuseli zakládat rozečtenou knihu pohlednicí, stokorunou nebo rohlíkem (to všechno jsme už v knihách našli) můžete si společně se svými dětmi vyrobit originální záložku. Více na tel. čísle 556 808 420.

KONCERT: Timber Rattle (USA) + Palma Kopřivnice

Ve čtvrtek 19. září od 20.00 hod. v Galaxii přání (objekt č. 107 v Městském parku) proběhne koncert Timber Rattle z USA a zpěvačky Palma.

   

 

PÁTEK - NEDĚLE  | 20. - 22. září 2019

 

PŘEDNÁŠKA: Pranayama - správným dechem ku zdraví Kopřivnice
(POZOR: PŘESUNUTO NA LISTOPAD)

Dech je pro náš život nepostradatelný. Přesto se spousta lidí od miminek pořádně nenadechlo. V kurzu pranayamy doslova provětráme plíce a naučíme se správně s dechem pracovat, aby našemu tělu přinesl všechny blahodárné účinky. Nenechte si ujít jedinečnou přednášku, která se bude konat od pátku 20. Září do neděle 22. září. Vstupné 800 Kč. Divotvůrnou Kopřivnici naleznete na ulici Kadláčkova 553. Více informací naleznete na Divotvůrna Kopřivnice.

 

PÁTEK | 20. září 2019

 

Knížkohrátky s robátky Hukvaldy

Nenechte si v pátek 20. září od 9.00 hod. v obecní knihovně Hukvaldy ujít setkání rodičů s dětmi do 3 let. Rodiče se seznámí s možnostmi knihovny, společné hraní s říkankami, výměna zkušeností, můžete si přinést svou oblíbenou knížku, pro nové účastníky dáreček z projektu. Počet míst je omezen, nutno si termín rezervovat na: info@knihovna-hukvaldy.cz nebo na tel.: 720 756 302 (stačí i SMS). Vstup zdarma. Dobrovolný příspěvek 10 Kč na občerstvení.

Roztančená ulice Kopřivnice

V pátek 20. září od 14.00 hod. u restaurace Můj svět se uskuteční taneční veselice s živou hudbou. Kopřivnické Taneční centrum pořádá veselici pod širou oblohou, kde budou i ukázky různých tanečních forem, vyučovaných v pravidelných kurzech. Některé si diváci mohou přímo na místě zkusit zatancovat za doprovodu živé hudby Cizinci.

PRO DĚTI: Strašidlení na Kotouči Štramberk

V pátek 20. září od 19.00 hod. v Národním sadu ve Štramberku se uskuteční noční hra pro rodiče s dětmi, kteří mají rádi dobrodružství. Možnost opékání vlastních špekáčků, oheň zajištěn. Občerstvení v baru u tělocvičny. Svítilny s sebou. Průběžný start od 19.00 do 20.00 hod. Vstupné 30 Kč.

 

SOBOTA  | 21. září 2019

 

ZÁVOD: Běh rodným krajem Emila Zátopka & Běh dětí Kopřivnicí & Lidový běh Kopřivnice Kopřivnice

V sobotu 21. září se uskuteční již 17. ročník tradičního běžeckého závodu pro děti a dospělé. Hlavní závod se startem v Kopřivnici započne v 11.00 hod. před Technickým muzeem Tatra. Od 8.00 hod. do 10.30 hod. budou probíhat prezentace závodníků v ZŠ dr. Milady Horákové. Cílem závodu je Rožnov pod Radhoštěm. Trasa měří 22,3 km. Děti si mohou vyzkoušet závod Kopřivnici. Od 9.00 hod. budou starty jednotlivých kategorií. Tratě jsou vedeny po asfaltovém povrchu a zámkové dlažbě. Ceny všichni závodníci dostanou v cíli tričko, pamětní list a sladkou odměnu, tombola pro účastníky Běhu dětí Kopřivnicí. Rodiny s dětmi si pak mohou od 8.45 hod. společně zaběhat při Lidovém běhu. Startuje se hromadně děti i dospělí bez omezení věku. Více na Běh rodným krajem Emila Zátopka.

KONCERT: 100. výročí narození skladatele Zdeňka Petra Kopřivnice

Sobotu 21. září od 18.00 hod. v Katolickém domě Kopřivnice se bude konat koncert u příležitosti nedožitých stých narozenin kopřivnického rodáka, hudebního skladatele Zdeňka Petra. V 18.00 hod. na náměstí Tomáše G. Masaryka vystoupí dětské sbory Kopřivka a Pěvecké sdružení Kopřivnice. Následně se program přesune do Katolického domu, kde od 19.00 hod. ve velkém sále zahraje orchestr Ježkovy stopy, a bratři Galiové s přáteli hrají a zpívají hity a aranžmá Zdeňka Petra, Jaroslava Ježka a dalších. V rámci koncertu pokřtí pan Miloň Čepelka nové vydání knihy Zdeňka Petra "Hudba přítelkyně". Večerem provází Miloň Čepelka, Martin Galia, Lukáš Jadrníček a Kryštof Krhovjak. Vstupenky zakoupíte v Turistickém informačním centru do čtvrtka 19. Září. Následně vstupenky zakoupíte v Katolickém domě.

KONCERT: Varhanní koncert Příbor

V kostele sv. Valentina v Příboře vystoupí Mr. Edward Landin a to v sobotu 21. září od 18.00 hod. Zazní skladny autorů J. S. Bacha, Edwarda Landina, Carsona Coomana, Girolama Frescobaldiho a dalčích. Vstupné dobrovolné.

 

NEDĚLE | 22. září 2019

 

DIVADLO: Divadélko Koloběžka: Červená Karkulka Kopřivnice

Přijďte se v neděli 22. Září podívat na klasickou pohádku, o malé dívence, kterou přelstí vlk.  Lstivý a zlý vlk je po zásluze potrestán a hodný myslivec zachrání babičku i Karkulku. Pohádka začne v 10.00 hod. v kinosále Kulturního domu Kopřivnice.  Vstupné 60 Kč. Vstupenky zakoupíte na pokladně kina nebo online na Kino Kopřivnice.

 

FOTOGALERIE