Tipy nejen na víkend

Tipy nejen na víkend

ÚTERÝ | 30. června 2020

 

FILMOVÝ KLUB: Projekce naslepo Kopřivnice

Už víte, co budete dělat během úterý večer? Pokud ne, vrhněte se někdy do víru dobrodružství a užijte si filmové překvapení dramaturgů svého oblíbeného kina! Kino naslepo znamená, že znáte čas a místo představení – ale co se bude hrát, to nevíte. Prostě přijdete, zasednete a necháte se překvapit, co se na plátně vlastně objeví. A proč to celé podstupovat a riskovat, že na vás vybafne přesně ten žánr s přesně tím hercem, kterého nesnášíte? No, předně je to zábava. Kino naslepo je ideální i v případě, že nemáte čas nebo chuť dlouze vybírat film, na který se vypravit. A když na tajemné promítání vylákáte někoho na rande, rázem vám to dodá punc zajímavosti a dobrodružnosti. Vstupné platíte až na odchodu, a to takovou částku, jakou si sami vyberete. Projekce naslepo se odehraje v úterý 30. června od 19.00 hod. v kině Kopřivnice.


STŘEDA | 1. července 2020

 

Zahájení prázdnin aneb Na věži nám straší Štramberk

Město Štramberk pořádá ve středu 1. července od 18.30 hod. divadelní pohádku pro děti i dospělé v podání SSŠ Allegros. Těšit se můžete nejenom na divadelní představení, ale i pohádkovou stezku odvahy, prohlídku strašidelné věže a na večer je připraveno překvapení. Vstupné 40 Kč dospělí, 20 Kč děti. Za nepříznivého počasí se akce ruší.


ČTVRTEK | 2. července 2020

 

Někdo ven???: Warm Up! Kopřivnice

Prázdninový projekt pro kopřivnickou mládež a pro všechny, kteří něco chtějí zažit je opět tady. Již 6. ročník startuje tento čtvrtek 2. července v sadu Eduarda Beneše od 16.00 hod. Na akci budou zřízena stanoviště s aktivitami projektu Někdo ven??? Účastníci budou procházet jednotlivými stanovišti a sbírat body. Po absolvování všech stanovišť budou návštěvníci hledat ukrytý poklad. Sbírání bodů nebude povinné, jednotlivá stanoviště budou volně přístupná. Nebuď doma, přijď na akce, sbírej náramky s lohem a za 5 různých se staň na konci prázdnin VIP hostem na koncertě kapel NEVÍM a Team Revival. Veškeré podrobné informace naleznete na Facebooku Někdo ven???.


PÁTEK | 3. července 2020

 

LETNÍ KINO: Zakleté pírko Štramberk

Aninka žije na statku se dvěma nafoukanými sestrami, kterým musí sloužit. Jednoho dne najde pírko, jehož pomocí si přivolá prince Vítka, zakletého do ptačí podoby. Když zlé sestry zjistí, že se Aninka schází s pohledným mladíkem, pírko jí vezmou, zničí a Vítek zmizí. Jedinou možností, jak zlomit prokletí, je, že ho Aninka najde kdesi ve světě. A jak to všechno dopadne? To se dozvíte v pátek 3. července od 21.00 hod. Pohádka se odehraje v Amfiteátru pod Starou věží. Vstupné 60 Kč.


SOBOTA | 4. července 2020

 

Komentovaná prohlídka Starého hřbitova v Příboře Příbor

První červencovou procházku v Příboře zahájíme v sobotu 4. července na starém hřbitově. Nejdříve nahlédnete do kostela sv. Františka, chvíli v něm pobudete a poté se projdete mezi náhrobky hřbitova. Místo na návrší má stále své neopakovatelné kouzlo. U některých náhrobků se zastavíte a seznámíte se s osobnostmi Příbora, které zde v pokoji odpočívají. Odtud zamíříte městským parkem do Kulturního domu, seznámíte se s jeho historií i současností a zhlédnete výstavu energetických mandal Barbory Sobotkové. Procházku ukončíte v piaristických zahradách mezi bylinkami. Sraz v 10.00 hod. Vstupné 20 Kč.


NEDĚLE | 5. července 2020

 

KONCERT: Letní koncerty v parku: Stanley's Dixie Street Band | Kopřivnice

Město Kopřivnice si na červenec a srpen připravili Letní koncerty v parku, které se budou konat v Sadu Eduarda Beneše před Ringhofferovou vilou. První koncert se uskuteční v neděli 5. července od 18.00 hod. Nedělní podvečer zpříjemní hudební skupina Stanley's Dixie Street Band. V případě nepříznivého počasí se koncert přesouvá do Ringhofferovy vily - kapacita 50 míst. Vstup na akci je zdarma.


Tipy na výstavy

 

VÝSTAVA: STRING ART Tvorba – Rodný dům Leoše Janáčka čp. 40 (TIC Hukvaldy)

21. ledna 2020 – 31. srpna 2020

Výstava Patrika Pruchnického.


VÝSTAVA: Mým krajem II. - Chodba městské knihovny, 1. patro piaristického kláštera

3. března 2020 – 6. července 2020

Výstava fotografií Tomáše Eslera.


VÝSTAVA: Příbor vzpomíná – Náměstí Sigmunda Freuda

18. května 2020 – 1. září 2020

Výstava historických fotografií.


VÝSTAVA: Kouzlo přírody - Rodný dům Leoše Janáčka čp. 40 (TIC Hukvaldy)

1. června 2020 – 31. srpna 2020

Výstava obrazů Ivo Ševčíka.


 

 

FOTOGALERIE