Nová mapa Beskyd s 31 výlety - Lašská brána Beskyd - Štramberk, Kopřivnice, Příbor, Hukvaldy - Lašská brána Beskyd - Štramberk, Kopřivnice, Příbor, Hukvaldy

Nová mapa Beskyd s 31 výlety

Nová mapa Beskyd s výlety

V těchto dnech se dostává na pulty turistických informačních center Beskyd nový tištěný materiál Beskydy pěšky. Mapuje 31 známých i méně známých výletů napříč turistickou oblastí Beskydy-Valašsko. Celkem nabídne na 360 km značených tras. Výlety jsou vhodné i pro rodiny s dětmi s kočárky. Zástupci turistických informačních centrech ho ve čtvrtek 12.  9. 2019 pokřtili na své infocestě.

Cílem vydání bylo shromáždit informace o doporučených pěších trasách v turistické oblasti Beskydy-Valašsko do jednoho uceleného materiálu, doporučit návštěvníkovi výchozí bod trasy, náročnost trasy a samozřejmě délku, aby si tak lépe mohl plánovat výlet z kterékoliv lokality Beskyd.

„Chceme tak návštěvníkům Beskyd usnadnit plánování výletů a vlastně celého dne, doví se, v které části Beskyd jeho výlet může začínat, kam trasa vede a tak si udělá představu např. o čase, který si musí naplánovat, než se dostane na místo výchozího bodu ze svého ubytovacího zařízení,“ informuje Monika Konvičná, ředitelka destinační společnosti turistické oblasti Beskydy-Valašsko a dodává, že materiál neobsahuje všechny trasy v Beskydech, ty se samozřejmě do materiálu nevejdou. Jsou to náměty na výlety, protože přijíždějící návštěvník, který Beskydy nezná, si těžko dokáže takový výlet sám sestavit. „A my mu to chceme usnadnit. Trasy jsou dlouhé od 2 km do 25 km, takže si vybere každý,“ dodává Konvičná. 

Materiál je připraven i v polském jazyce, jelikož největší podíl zahraničních návštěvníků turistické oblasti Beskydy-Valašsko tvoří právě návštěvníci z Polska.

Na přípravě výletů se podílela turistická informační centra měst a obcí spadající do turistické oblasti Beskydy-Valašsko, tedy včetně Lašské brány Beskyd. Materiál je spolufinancován z rozpočtu Moravskoslezského kraje a Fondu cestovního ruchu turistické oblasti Beskydy-Valašsko.

Nahlásit chybu