Výstup na kopce kolem naší obce

So 18. 3. 2023

Hukvaldy
Info

Info:

Klub českých turistů Hukvaldy vás u příležitosti zahájení sezóny pěší turistiky zve na 22. ročník turistického pochodu - Výstupy na kopce kolem naší obce.

Hukvaldy, obora - amfiteátr

Místo konání:

Hukvaldy, obora - amfiteátr

9:45

Kdy:

9:45

Info

Start: Na Hukvaldech u brány do obory - společný odchod v 9:45 hod. S ohledem na nutnost regulace pohybu turistů v oblasti Kazničova je třeba dodržet společný přesun přes oboru na Palesky!

Trasa: Hukvaldy, oborní brána - Hradní vrch (479 m) - Kazničov (601 m) - Palesky - Hůrka (442 m) - Vrchy (425 m) - Rychaltice, Vápenky (325 m) - Rychaltice, Hospoda U Richarda - Střemšák (576 m) - Přední Babí hora (586 m) - Babí hora (619 m) - Zadní Babí hora (546 m) - Koupaliště Hukvaldy.

Cíl: Koupaliště Hukvaldy. V hospůdce bude od 15:00 hod. zajištěno občerstvení.

Trasa (25 km) je náročnou prověrkou fyzické kondice po zimním období. Protože probíhá po vrcholech kolem naší obce, můžete pochod kdykoliv přerušit nebo se k pochodu připojit na Horním Sklenově nebo v Rychalticích. Pochod je příležitostí ke vstupu do uzavřené části obory a k výstupu na Kazničov, který je podmíněn dodržováním pravidel správce obory.
Názvy kopců jsou ve shodě s oficiálními mapami KČT (1:50000), který vychází z map Vojenského kartografického ústavu a z map na serveru Mapy.cz. Vyjímkou je vrchol, označený v mapě kótou 576 m. Tento vrchol nemá název, ale v historických mapách z 19. a z první poloviny 20. století se vyskytuje jako Střemšaný. Mezi rychaltickými a krnalovickými pamětníky je známý jako "Střemšák". 

Kontakt

Kontakt:

Jiří Strakoš - e-mail: strakos.jiri@seznam.cz

Odkazy

FOTOGALERIE