Tracy Letts - SRPEN V ZEMI INDIÁNŮ

Čt 15. 2. 2018

Kopřivnice
Srpen v zemi indiánů
Info

Info:

Divadelní představení. 

Velký sál KDK

Místo konání:

Velký sál KDK

19.00

Kdy:

19.00

 

Divadelní spolek Kašpar / Divadlo v Celetné (Praha)
DIVADLO V RÁMCI DIVADELNÍHO PŘEDPLATNÉHO 2017|2018

Režie: Pavel Lagner 
Výprava: Petra Krčmářová 
Hudba: Dan Fikejz 
Dramaturgie: Lenka Bočková
Režijní supervize: Filip Nuckolls 
Fotografie: Martin Svoboda

Hrají: Miloš Kopečný, Milena Steinmasslová, Jitka Nerudová, Jakub Špalek, Tereza Rumlová/ Šárka Vaculíková, Monika Zoubková, Martina Prášilová, Jan Zadražil, Jelena Juklová, Adrian Jastraban, Aleš Petráš, Eliška Boušková

Premiéra: 6. 3. 2017, délka představení: 1 hodinu 30 minut, představení má přestávku


Nezahojené křivdy a stíny minulosti rodiny Westonových, která se díky zmizení hlavy rodiny po dlouhé době celá společně potkává a zoufale hledá a nenachází odpuštění, porozumění, lásku a štěstí.

Americký autor Tracy Letts získal za tento text Pulitzerovu cenu. Podle New York Times se jedná o nejvíc vzrušující hru, která se na Broadwayi v posledních letech objevila. Je komedií, jakkoliv se tento termín člověku příčí v souvislosti s tím, co na postavy všechno praskne. Při vší citlivosti a bez cynismu se musíme smát, když tragické momenty dosáhnou intenzity a pravdivosti dále již nesnesitelné. V tomto zvláštním leč přirozeném řešení je Lettsova hra mimořádná a originálním způsobem vede diváka k přemýšlení i zážitku.

Z recenzí:

„Milena Steinmasslová září jako ostrá baba i stárnoucí matka
Zmíněná role matky připadla Mileně Steinmasslové. Ta se hozené rukavice chopila ve velkém stylu a od začátku podává skvělý výkon. Črtá ji na jednu stranu jako ostrou nekompromisní babu, která nemá ve zvyku chodit okolo horké kaše a s chutí si podává každého z rodiny, kdo je v dosahu. Dcera, nebo vnučka, všechno rozloží až na atomy. Na straně druhé však Steinmasslová do postavy dokázala dostat onu Lettsem umně naznačenou nejistotu a děs z osamění, které stárnoucí žena důsledně skrývá za drsnou maskou či za masivní konzumací pilulek.
Srpen v zemi indiánů se v Celetné povedl jednak proto, že Letts hru výborně napsal, takže to byla sázka na jistotu, a jednak proto, že Milena Steinmasslová podala jeden ze svých nejlepších výkonů."
Zdroj: idnes.cz

Vstupné: I. sektor 300 Kč, II. sektor 250 Kč. Děti do 15 let, studenti a držitelé karty ZTP mají slevu 50 %. 
Předprodej vstupenek od 25. 9. 2017 v IC Kopřivnice.

Kontakt

Kontakt:

Informační centrum Kopřivnice, tel. 556 821 600, ic@koprivnice.cz

Akci pořádá

Akci pořádá:

Kulturní dům Kopřivnice