Daruj krev se Zdravým městem - okolí - Lašská brána Beskyd - Štramberk, Kopřivnice, Příbor, Hukvaldy

Daruj krev se Zdravým městem

Pá 26. 4. 2024

okolí
Info

Info:

Daruj krev se Zdravým městem Kopřivnice.

Transfuzním oddělení Nemocnice Agel Nový Jičín

Místo konání:

Transfuzním oddělení Nemocnice Agel Nový Jičín

5:45

Kdy:

5:45

Info

Zdravé město Kopřivnice ve spolupráci s Nemocnicí Agel Nový Jičín vyhlašuje tradiční akci na podporu kampaně Světový den zdraví prostřednictvím výzvy Daruj krev. Podpora spočívá jednak v poskytnutí drobných dárků pro všechny, kdo v určených termínech darují krev, jednak v aktivním zapojení pracovníků radnice i vedení města.

V rámci této akce jsou všichni dárci krve, plazmy a červených krvinek, kteří se zúčastní ve dnech 4., 11., 19. a 26. dubna 2024 na transfuzním oddělení Nemocnice Agel Nový Jičín, odměněni pozorností od města Kopřivnice. Toto gesto je malou odměnou všem dobrovolným dárcům za jejich morálně odpovědný a příkladný přístup k zachování lidských životů.

Objednat se zájemci mohou přes webové stránky rezervace.nnj.agel.cz nebo telefonicky na čísle 556 773 471. Akce se nezaměřuje pouze na dárcovství krve, ale vyzývá k vlastní zodpovědnosti a péči o své zdraví, protože pouze zdravý člověk může darovat krev. „Aby i odměna byla správně motivační, dárci kromě drobné pozornosti z města Kopřivnice získají i tzv. volňásek, který mohou uplatnit během celého roku jako jednorázový bezplatný vstup na jedno ze tří sportovišť. Využít jej bude možné pro hodinový vstup na krytý bazén, nebo odpolední vstupenku na koupaliště či jednorázový vstup na ledovou plochu v době bruslení veřejnosti,“ uvedla možnosti výběru Ivana Holubová, koordinátorka projektu Zdravé město a zároveň organizátorka akce.

„Kampaň pořádáme u příležitosti Světového dne zdraví již čtvrtým rokem, abychom veřejnost povzbudili k bezplatnému darování krve. Chceme zvýšit povědomí o dárcovství, motivovat drobnou odměnou a hlavně jít ostatním příkladem. Zdravého člověka odběr téměř nezatíží, a přitom může někomu zachránit život,“ vysvětlila pohnutky radnice Ivana Holubová.

Dárcem krve může být každý zdravý člověk ve věku 18 až 65 let s hmotností minimálně 50 kilogramů, v den odběru má nárok na pracovní volno. Vloni se do akce zapojilo 391 dárců, předloni 285. Podaří se letos výsledky posledních ročníků překonat? Záleží jenom na Vás.

Tisková zpráva 20/3/2024

19. března 2024

Kontakt

Kontakt:

Město Kopřivnice, tel.: 556 879 411, e-mail: posta@koprivnice.cz