Výlet na hrad Hukvaldy (Hukvaldy)

TYP: pěší výlet, pěší výlet - vhodný i s kočárkem

VÝCHOZÍ BOD + CÍLOVÝ BOD

Parkoviště (u zastávky Hotel Hukvaldy)

TRASA

VÝCHOZÍ BOD: Parkoviště (u zastávky Hotel Hukvaldy) (0 km) – (A) Brána do obory – (B) Liška Bystrouška – (C) Turistický rozcestník pod hradem – (D) Vstupní brána hradu – (E) Památník Leoše Janáčka – CÍLOVÝ BOD: Parkoviště (u zastávky Hotel Hukvaldy) (4 km)

Z centrálního parkoviště oborou na hrad a zpátky. 

středně náročný

Délka  4 km

Stoupání  150 m

Klesání  150 m

ZNAČENÍ

značka naučné stezky

Částečně vhodný s kočárkem

KE STAŽENÍ

GPX

POPIS TRASY

Z výchozího bodu se vydáme centrem obce kolem Obecního úřadu, kostela sv. Maxmiliána a tzv. Hukvaldského zámečku (přístupný je pouze park, zámek je zrekonstruován jen ze strany od silnice) až ke kamenné bráně do obory hradu. Pár metrů odsud se nachází Informační centrum, které je umístěné v rodném domě hudebního skladatele Leoše Janáčka.

Napravo od kamenné brány se nachází vstup do obory, kterým pokračujeme dále po asfaltové cestě. S orientací nám pomůže trasa naučné stezky Hradní vrch. Asfaltová silnice nás dovede kolem hospůdky až ke křižovatce u památníku Lišky Bystroušky (nedaleko se nachází přírodní amfiteátr). Po povinném pohlazení ocasu lišky (přináší to štěstí) se vydáme cestou do kopce na hrad. Při stoupání si povšimneme bohatého kořenového systému několika mohutných buků. Na vrcholu kopce se nachází cíl našeho úsilí – zřícenina hradu).

Zpět do podhradí se vrátíme po lesní cestě, na kterou z asfaltové cesty odbočíme na rozcestí kousek pod hradem. Značka nás dovede mimo oboru před kamennou bránu. Výlet si můžeme prodloužit tím, že odbočíme doprava (máme-li kamennou bránu za zády) na boční ulici. Po ní dorazíme po pár metrech k rozcestí. Na něm pokračujeme cestou vpravo až k expozici Tropic. Budeme-li pokračovat dále a na konci ulice odbočíme doleva a budeme se v podstatě vracet zpět do centra, narazíme po pravé stráně na Památník Leoše Janáčka. Od něj se po ulici vrátíme zpět do centra obce a k místu, kde parkujeme (na parkovišti je i veřejné WC). V centru obce se nacházejí různé druhy občerstvení. Za doporučení stojí místní pekárna koláčů.

 

Poznámka: Trasa je přístupná i s kočárkem, a to za předpokladu, že zpět z hradu se budete vracet po asfaltové cestě, po které jste na hrad vystoupali.

VIDEOTRASA

BLÍZKÉ AKCE

Strašidelný hrad Hukvaldy
So 24. 8. 2019
Hrad Hukvaldy
HUKVALDY
Hukvaldské hradní vinobraní
So 7. 9. 2019
Hrad Hukvaldy
HUKVALDY
Dny evropského dědictví
So 14. 9. 2019
Hrad Hukvaldy
HUKVALDY
Větřkovický triatlon
Ne 25. 8. 2019 | 10:00
KOPŘIVNICE
 
Někdo ven
Někdo ven?: Zkus parkour, Milan Peroutka a kapela Perutě
Pá 23. 8. 2019 | 16.00 - 19.30
Město Kopřivnice
KOPŘIVNICE
DIVADLO: Dva nahatý chlapi
Út 17. 9. 2019 | 19:00
Kulturní dům Kopřivnice
KOPŘIVNICE
Bartolomějský večer
So 24. 8. 2019 | 17:00
Kulturní dům Kopřivnice
KOPŘIVNICE
KONCERT: Milan Peroutka a kapela Perutě
Pá 23. 8. 2019 | 18:00
Kulturní dům Kopřivnice
KOPŘIVNICE