Pustevny v Beskydech

TYP: cyklistický výlet

VÝCHOZÍ BOD + CÍLOVÝ BOD

Kopřivnice, Informační centrum

Start a cíl je v Kopřivnici, stejně dobře lze ale začít a skončit trasu ve Štramberku.

TRASA

VÝCHOZÍ BOD: Kopřivnice, Informační centrum (0 km) – (A) Štramberk, železniční stanice (2,2 km) – (B) Veřovice, parkoviště (11 km) – (C) Veřovice, pod Velkým Javorníkem (17 km) – (D) Trojanovice, pod Pindulou (23,5 km) – (E) Trojanovice, Ráztoka (30 km) – (F) Pustevny, Libušín (35,7 km) – (G) Tanečnice, sedlo (37,1 km) – (H) Trojanovice, hotel Troyer (43 km) – (I) Frenštát pod Radhoštěm, autokemp (49,8 km) – (J) Tichá, studánka Jaštírka (55 km) – (K) Mniší, bus (58,3 km) – (L) Kopřivnice, průmyslový areál (61 km) – (M) Penzion a kavárna Vila Machů (62,7 km) – CÍLOVÝ BOD: Kopřivnice, Informační centrum (64 km)
středně náročný

Délka  64 km

Stoupání  1210 m

Klesání  1210 m

POVRCH

zpevněná cesta, asfaltová cesta, silnice, stezka pro pěší a cyklisty

ZOBRAZIT NA

WWW.MAPY.CZ

KE STAŽENÍ

GPX

BODY ZÁJMU NA TRASE

Penzion a kavárna Vila Machů (M)

POPIS TRASY

V pořadí čtvrté lašské cyklotoulky směřují znovu do Beskyd, tentokrát ovšem až na samotné Pustevny (1018 m n. m.). A proč jet zrovna tuto trasu? Nádherné výhledy v Lašské bráně Beskyd  a v Beskydech jsou samozřejmostí. Navíc na vás čeká pořádný výšlap na Pustevny, občerstvení například v nově zrekonstrovaném Libušíně, nádherný sešup přes Trojanovice do Frenštátu, skvělá jízda po nově vybudované cyklostezce z Frenštátu do Tiché. Doporučujeme udělat si zastávku u studánky Jaštírka, u které se za horkých letních dní krásně osvěžíte. Romantika se vším všudy! 

Na trase vás čeká hned několik možností občerstvení, jak v Kopřivnici, tak v Lichnově, Veřovicích, samozřejmě na Pustevnách, ve Frenštátě a na konci celých cyklotoulek znovu v Kopřivnici. 

Jedná se o fyzicky náročnější trasu, ale z hlediska technických dovedností nikterak obtížnou. Trasa vede po asfaltových silnicích s nízkým provozem nebo po šotolině. Pokud máte dobrou fyzičku nebo elektrokolo nebo k dispozici celý den, nemáte se čeho bát. :-)

FOTOGALERIE

BLÍZKÉ AKCE