Palkovické hůrky v Podbeskydí

TYP: cyklistický výlet

VÝCHOZÍ BOD + CÍLOVÝ BOD

Kopřivnice, Informační centrum

Start a cíl je v Kopřivnici, je možné ale zvolit i kratší variantu se startem a cílem na Hukvaldech. 

TRASA

VÝCHOZÍ BOD: Kopřivnice, Informační centrum (0 km) – (A) Bufet Na Větřkovické přehradě (4,7 km) – (B) Vrchy (7,3 km) – (C) Minipivovar a pohostinství U Zastávky (8,5 km) – (D) Naučná stezka Hůrky (14,9 km) – (E) Palkovické hůrky-Kubánkov, 660 m n. m. (19,4 km) – (F) Kubánkov, rozcestí (19,9 km) – (G) Kozlovice (23,7 km) – (H) Areál Na Mlýně, občerstvení (24,3 km) – (I) Kozlovice (24,9 km) – (J) Měrkovice, kaple Vítězného Krista (27 km) – (K) Mniší, rozcestí (29,6 km) – CÍLOVÝ BOD: Kopřivnice, Informační centrum (34 km)
středně náročný

Délka  34 km

Stoupání  565 m

Klesání  565 m

POVRCH

lesní cesta, polní cesta, zpevněná cesta, asfaltová cesta, silnice

ZOBRAZIT NA

WWW.MAPY.CZ

KE STAŽENÍ

GPX

POPIS TRASY

Vítejte v Lašské bráně Beskyd! Na těchto lašských cyklotoulkách, které patří spíše k těm fyzicky náročnějším, se budete kochat romantickými výhledy na Lašskou bránu Beskyd a Beskydy samotné. Bude vás to stát nějaké usilí, ale budete odměněni nádhernou, často se měnící krajinou Podbeskydí. Jednou uvidíte do dalekého okolí (např. z hukvaldských Vrchů, 425 m n. m.), podruhé budete projíždět hlubokými hukvaldskými lesy. Z Hukvald na nejvyšší vrchol Palkovických hůrek Kubánkov (660 m n. m.) na vás čeká dechberoucí (doslova) výšlap. Poté se budete kochat skvostnými pohledy na Beskydy, včetně jejich královny Lysé hory (1 324 m n. m.). Na trase vás čeká nejedna možnost občerstvení, doporučujeme ale udělat odbočky z trasy v Kozlovicích a navštívit areál Na Mlýně s nezapomenutelnou atmosférou starých dobrých časů, kdy rybníkům vládli vodníci a kdy voda poháněla mlýnská kola.  

Na těchto lašských cyklotoulkách vás čekají i těžké terény, pojedete ale také po asfaltu a zpevněných šotolinových cestách. Jedná se o náročnější trasu. V případě, že máte dobrou fyzickou kondici nebo jezdíte na elektrokolech, vřele doporučujeme!  

FOTOGALERIE