Tipy nejen na víkend

Tipy nejen na víkend

ÚTERÝ | 16. listopadu 2021

Odpoledne s pastelkou | Příbor

Výtvarné odpoledne proběhne od 18:00 hod. v  Městské knihovně Příbor. Společně budete vyrábět  obrázky z lékařských špachtlí s podzimní tématikou. 

Filmový klub: Sny o toulavých kočkách | Kopřivnice

Fascinující výtvarný svět Petra Síse se zhmotňuje v dokumentu režírovaném jeho bratrem. Bratrská spolupráce, důvěrná znalost a sdílené vzpomínky propůjčují dokumentu zcela unikátní intimitu a osobní rozměr, který však nic neubírá na sdělnosti a srozumitelnosti snímku. Klíčovým tvůrčím rozhodnutím Davida Síse pak bylo nenatočit klasický film „s mluvícími hlavami”, ale využít v mapování osudů svého bratra jeho výtvarného díla – nejen jako formálního ozvláštnění, ale také jako klíče k představení Petrovy osobnosti. Animovaná černá kočka, procházející jak hranými, tak animovanými pasážemi filmu, je ztělesněním vyloučené duše, cizince, ale i metaforou zvědavosti a hledání.

Na filmový klub se můžete těšit jako vždy od 19:00 hod. v Kině Kopřivnice. S kartičkou filmového klubu vás film vyjde na 80 Kč, bez ní na 100 Kč.


STŘEDA | 17. listopadu 2021

Oslavy Dne boje za svobodu a demokracii | Kopřivnice

Oslavy započnou v 17:00 hod. u ZŠ Milady Horákové, kde proběhne položení kytic k desce obětem komunismu. U ZŠ Milady Horákové také odstartuje průvod se svíčkami a lampiony za doprovodu bubeníků. V 17:30 hod. program pokračuje na Masarykově náměstí. Zde vystoupí Martin Galia a Lenka Szabó Hrůzová. Všichni účastníci oslav dostanou teplý nápoj zdarma.

Svatomartinské hody 2021 | Příbor

V restauraci U Čápa budou od středy 17. listopadu do neděle 28. listopadu probíhat Svatomartinské hody. Menu naleznete zde.


ČTVRTEK | 18. listopadu 2021

Svatomartinské hody 2021 | Příbor

V restauraci U Čápa budou od středy 17. listopadu do neděle 28. listopadu probíhat Svatomartinské hody. Menu naleznete zde.


PÁTEK | 19. listopadu 2021

Svatomartinské hody 2021 | Příbor

V restauraci U Čápa budou od středy 17. listopadu do neděle 28. listopadu probíhat Svatomartinské hody. Menu naleznete zde.

Štramberské pečení perníčků | Štramberk

Maminky, babičky, tetičky, přijďte upéct perníčky pro vaše dětičky. Napečete společně dětem vánoční dobroty a odměníte je za jejich zpívání u vánočního stromu. S sebou si vezměte váleček a vykrajovátka. Občerstvení je na místě zajištěno. 

Pečení bude probíhat od 16:00 hod. v kuchyňce kulturního domu.


SOBOTA | 20. listopadu 2021

Svatomartinské hody 2021 | Příbor

V restauraci U Čápa budou od středy 17. listopadu do neděle 28. listopadu probíhat Svatomartinské hody. Menu naleznete zde.

Vánoční jarmark pro dobrou věc | Hukvaldy

V okolí penzionu Roubenka na Horním Sklenově proběhne od 9:00 hod. Vánoční jarmark pro dobrou věc. Jako každoročně pro Vás bude přichystáno spoustu stánků s rukodělnými výrobky od keramiky po dekorační textil, najdete zde háčkované ozdoby a hračky, věnce, bižuterii, vánoční ozdoby, kovářské výrobky a jiná překvapení. Kromě toho Vás bude čekat i mnoho různých dobrot k snědku a občerstvení na zahřátí.

Pro děti bude již pátým rokem připraven starodávný kolotoč, bude na ně čekat koník Orel, bude se malovat na obličej, střílet z luku a tvořit v kovářské dílně pod vedením uměleckého kováře Jindřicha Veselého. Dospělí si budou moci nechat vyložit karty a určit karmu u paní Mgr. Bronislavy Havlové.

Na akci je vstupné 40 Kč. Změna programu vyhrazena.

Vlčovjanské páleníčko Kopřivnice

Chcete zjistit, jak Vaše pálenka nebo klobása chutná ostatním? Neváhejte a zaregistrujte se do soutěže. Přihlásit se může kdokoli a odkudkoli starší 18 let. Akce proběhne v Komunitním centru Vlčovjan od 13:30 hod. Bližší informace a pravidla naleznete zde.

Adventní kalendář Hukvaldy

Zapomeňte na klasické komerční čokoládové adventní kalendáře, ze kterých zůstane plno odpadu. Vyrobte dětem zajímavý a udržitelný adventní kalendář. Potěšíte tím nejen děti, ale i přírodu. 

Tvoření adventního kalendáře bude probíhat od 14:00 hod. do 17:00 hod v biskupském enviromentálním resortu HUBERT. Cena je 150 Kč na osobu.


NEDĚLE | 21. listopadu 2021

PRO DĚTI: Robinsoni na pustém ostrově | Štramberk

Interaktivní divadlo ZuMadlo zve všechny děti i jejich rodiče do DDM Štramberk. Od 10:00 se zde bude hrát příběh, ve kterém si mohou zahrát i děti. Také se bude tancovat, zpívat a vyrábět něco na památku.

Vstupné na akci je 30 Kč.

Večírek na rozloučenou | Kopřivnice

Jak určitě mnozí z Vás slyšeli, Lašské muzeum v Kopřivnici čekají v příštích měsících velké změny. Expozice věnované Zdeňku Burianovi a kopřivnické keramice na čas zmizí, sbírkové předměty se přesunou do depozitářů a celé jedno patro muzea bude od poloviny příštího roku věnováno osobnosti Emila Zátopka, který se v Kopřivnici v roce 1922 narodil.

21. listopadu, kdy bude Lašské muzeum ve své nynější podobě naposledy, proběhne rozlučkový večírek. Ve 13:30 hod. se můžete těšit na komentovanou prohlídku expozic, na 15:00 hod. je naplánovaný koncert souboru Lašského krále "Ukvalská lidová poezie v písních" a závěrem v 16:30 hod. proběhne opět komentovaná prohlídka expozic (i s malým překvapením)

Budete-li tedy mít volné nedělní odpoledne, zastavte se do Lašského muzea, rádi Vás tam uvidí.

Vánoční jarmark | Kopřivnice

V Mezigeneračním centru Harmonie pro všechny se bude od 14:00 hod. konat Vánoční jarmark. Těšit se můžete na tvořivé dílničky pro malé i velké a mnoho rukodělných výrobků. 


 

Tipy na výstavy

 
VÝSTAVA: Dřevěný svět – Centrum tradičních technologií Příbor

26. června 2021 – 29. ledna 2022

Výstava ze sbírek Muzea Novojičínska zaměřená na prezentaci dřevěných artefaktů pocházejících z tradičního prostředí.


VÝSTAVA: Na hodině (ba)letu  - Rodný dům Leoše Janáčka a budova TIC Hukvaldy

1. září 2021 – 30. listopadu 2021

Výstava fotografií Aleny Pončové.


VÝSTAVA: 770 let města Příbora – Náměstí Sigmunda Freuda

10. září 2021 – 31. prosince 2021

Panelová výstava k 770 let města Příbora.


VÝSTAVA: Ukázka tvorby - Galerie rodného domu Leoše Janáčka

1. listopadu 2021 - 31. prosince 2021

Výstava obrazů Lenky Hrdé.


VÝSTAVA: Retrospektiva - Galerie rodného domu Leoše Janáčka

1. listopadu 2021 - 9. ledna 2022

Výstava obrazů a plastik Lumíra Krause. 


VÝSTAVA: Barevný koutek Markéty Evjákové - Čítárna knihovny v Kulturním domě Kopřivnice

4. listopadu 2021 - 20. prosince 2021

Výstava obrazů Markéty Evjákové.


VÝSTAVA: Ludmila - Chodba městské knihovny v Příboře

2. listopadu 2021 - 3. ledna 2022.

Výstava fotografií Aleše Holiše.


 

 

VŠECHNY AKCE NALEZNETE TAKÉ V NAŠÍ APLIKACI

AKCE LBB

Jedním klepnutím na ikonu ve vašem telefonu dostanete aktuální přehled o tom,
co se koná v Kopřivnici, Štramberku, Příboře a na Hukvaldech.

Stahujte na Google Play: AKCE LBB

Stahujte na iOSAKCE LBB

FOTOGALERIE

Nahlásit chybu