Tipy nejen na víkend

Tipy nejen na víkend

ÚTERÝ | 26. dubna 2022

FILMOVÝ KLUB: Na cestě Kopřivnice

Na první pohled se to zdá jako obyčejný rodinný výlet. Mrzutý otec má nohu v sádře, starší syn neobratně řídí, mladší dělá neúnavně rozruch a matka se snaží rozdílné energie vybalancovat. Jenže zdání klame. Cesta plná rozmíšek, vtípků a úsměvů má zneklidňující směr, o kterém se dozvídáme jen z drobných náznaků. Panah Panahi ve svém debutu mistrovsky kombinuje klasickou roadmovie s tichým, ale naléhavým společenským poselstvím o zemi, kde svoboda často končí hned za okny auta. V intimním portrétu jedné rodiny se spojuje humor, naléhavost, nevtíravá tragika a neobyčejně silné i uvěřitelné charaktery. Dramatický film v rámci filmového klubu se odehraje v úterý 26. dubna od 19.00 hod. Vstupné 100 Kč, s kartičkou filmového klubu 80 Kč. Vstupenky zakoupíte na pokladně kina nebo online na Kino Kopřivnice.


PÁTEK | 29. dubna 2022

PRO DĚTI: Slet čarodějnic Příbor

Město Příbor pořádá v pátek 29. dubna od 16.00 hod. v Městském parku zábavné odpoledne pro děti. Za kostým děti dostanou malou odměnu.

PRO DĚTI: Čarodějnice v Harmonii Kopřivnice

Malé i velké čarodějnice se budou v pátek 29. dubna od 16.00 hod. slétat v Harmonii pro všechny (Sokolovská 407). Děti se mohou těšit na čarodějnickou stezku a minidisco. 

Mezinárodní den tance v Kopřivnici Kopřivnice

Oslavte společně v pátek 29. dubna od 16.00 hod. v Sadu Dr. Edvarda Beneše mezinárodní den tance s Tanečním centrem Relax. Součástí oslav bude nejen každoroční celostátní FLASMOB a vystoupení členů kopřivnického Tanečního centra Relax, ale i premiéra zábavné Taneční štafety, kde čtyř, či osmičlenné týmy absolvují jakýmkoliv tanečním stylem na vlastní hudbu vytýčenou trasu. Jednotlivé týmy mohou startovat i v několika tanečních formách a za každý start budou odměněny. Vstup zdarma.

Zdeněk Izer - Na plný coole Hukvaldy

Známý komik a imitátor Zdeněk Izer vystoupí v pátek 29. dubna od 19.00 hod. ve společenském sále Základní školy Leoše Janáčka na Hukvaldech. Vstupné 350 Kč. Vstupenky si zakoupíte v TIC Hukvaldy (Hukvaldy, čp. 40).


SOBOTA | 30. dubna 2022

Slavnostní otevření hradu Hukvaldy

Hrad Hukvaldy se v sobotu 30. dubna od 10.00 hod. opět otevírá veřejnosti. Připraven je bohatý doprovodný program. Chybět nebudou ukázky šermířských soubojů, divadlo a ukázky řemesel. Dobový průvod hradem s velkolepým rytířským turnajem se uskuteční v 13:00 hod.. Po celou akci budou k vidění v hradním jádře ukázky historických řemesel, soutěže pro děti za sladké odměny a čarodějnický koutek. A samozřejmě nebudou chybět zvířátka ze zoo chovu Kružberku. Zcela poprvé také spatříte nové projekty letošní sezóny - unikátní virtuální průvodce hradem a Hukvaldy TV.

Slavnosti štramberských uší Štramberk

V sobotu 30. dubna od 11.00 hod. na náměstí ve Štramberku se uskuteční tradiční slavnost Štramberských uší. K poslechu zahraje kapela Ostopět, Lišáci nebo The Syrup. Společně se pokusíte vytvořit světový rekord s pečená veleucha a maxi pizzy. Vstupné dobrovolné.

Filipojakubská noc Kopřivnice

Přijďte v sobotu 30. dubna od 15.00 hod. do Sadu Dr. Edvarda Beneše a připomeňte si společně tradici pálení čarodějnic. Pro návštěvníky je připraven odpolední i večerní program. Těšit se můžete na dívčí rokovou kapelu, ohňovou show i soutěž o nejmladší, nejkrásnější a nejstarší čarodějnici.


NEDĚLE | 1. května 2022

Pohádkový les Kopřivnice

V neděli 1. května od 10.00 hod. je pro všechny malé i velké děti připravena procházka Kopřivnickou přírodou, která bude oživena pohádkovými bytostmi. Start u Husovy lípy. Každá z bytostí si pro účastníky připravila úkoly. Za jejich splnění děti dostanou drobnou odměnu. V cíli se pak děti mohou těšit na skákací hrad, fotokoutek, malování na obličej, tombolu a mnoho dalšího. Vstupné 30 Kč.

KONCERT: Prvomájový koncert Příbor

V neděli 1. května od 10.30 hod. v Městském parku v Příboře vystoupí Lašský dechový orchestr.

Prohlídka Zlatou uličkou  - Štramberské pikantérie Štramberk

V neděli 1. května od 14.00 hod. se uskuteční první z komentovaných prohlídek ve Štramberku. Sraz u kašny na náměstí ve Štramberku. Vstupné 140 Kč dospělí, 70 Kč děti do 15 let, děti do 3 let zdarma. Během putování se dozvíte zajímavosti z historie města a dozvíte se proč se městečko nazývá ,,Moravský Betlém´´. Poznáte tajemství starobylých zákoutí lemovaných roubenými chalupami. Seznámíte se s tradicí pivovarnictví ve Štramberku. Zjistíte, jak se pečou zaručeně pravé Štramberské uši. Ochutnáte výtečné medové Štramberské ucho. Dozvíte se o energetickém místě ve Štramberku. Užijete si jedinečné výhledy z věže středověké zříceniny hradu Štramberk. S BeskydyCard sleva 20%.

UMĚNÍ V KINĚ: Labutí jezero | Kopřivnice 

POZOR! ZMĚNA PROGRAMU!

Bohužel, vzhledem k současným okolnostem není technicky možné uskutečnit přímý přenos Faraonovy dcery z Bolšoj baletu v Moskvě plánovaný na neděli 1. května. Namísto toho bude odehráno představení ze záznamu: Bolšoj Těatr: Labutí jezero.

Labutí jezero je úhelným kamenem, je ikonickou výzvou, ryzí krásou. Patří k nejslavnějším klasickým baletním titulům, spolu s Čajkovského hudbou tvoří milník na cestě k dokonalému uměleckému tvaru. Zvolí Princ Siegfried lásku, dodrží přísahu své milované bílé labutí princezně? Nebo na svou Odettu zapomene a zvolí povinnost vůči svému postavení, vždyť cizí princezny jsou tak krásné! A co teprve uhrančivá černá labuť Odilie, která spolu s čarodějem Rotbartem okouzlí jeho mysl. Ačkoliv se zdá, že příběh vypráví o lásce, jde především o duši. Technicky náročný balet, plný živých emocí, s ohromujícím a světoznámým sborem tanečníků v dokonalém spojení. Baletní záznam se odehraje v neděli 1. května od 17.00 hod. v kinosále kulturního domu. Vstupné 200 Kč. Vstupenky zakoupíte na pokladně Kulturního domu nebo online na Kulturní dům Kopřivnice.


Tipy na výstavy

 

Sbor dobrovolných hasičů Štramberk – Muzeum Zdeňka Buriana ve Štramberku, 1. patro

5. ledna 2022 – 29. května 2022

Výstava k 145. výročí sboru dobrovolných hasičů ve Štramberku.


VÝSTAVA: Krajina - Chodba u městské knihovny v piaristickém klášteře v Příboře

1. března 2022 - 2. května 2022

Výstava fotografií Libora Buzka s názvem Krajina. 


VÝSTAVA: Barvy srdce - Malá galerie Rodného domu Leoše Janáčka, Hukvaldy 40

2. března 2022 - 31. května 2022

Výstava obrazů Lenky Rožnovské - Bujnoškové.


VÝSTAVA: Nevidět neznamená nevnímat - Čítárna knihovny v Kulturním domě Kopřivnice

3. března 2022 - 26. dubna 2022

Výstava fotografií Libora Buzka s názvem Krajina. 


VÝSTAVA: Na konci světla - Velká galerie rodného domu Leoše Janáčka, Hukvaldy 40

5. března 2022 - 14. května 2022

Výstava obrazů Martina Legerskového. 


VÝSTAVA: Třetí salon kuřpivnických fotografů - Muzeum Fojtství

8. dubna 2022 - 29. května 2022 

Výstava s názvem Třetí salon kuřpivnických fotografů. 

 

 

VŠECHNY AKCE NALEZNETE TAKÉ V NAŠÍ APLIKACI

AKCE LBB

Jedním klepnutím na ikonu ve vašem telefonu dostanete aktuální přehled o tom,
co se koná v Kopřivnici, Štramberku, Příboře a na Hukvaldech.

Stahujte na Google Play: AKCE LBB

Stahujte na iOSAKCE LBB

 

FOTOGALERIE

Nahlásit chybu