KINO: G. Puccini: Turandot

So 14. 10. 2017

Kopřivnice
KINO: G. Puccini: Turandot
Info

Info:

Opera, Rakousko, 2017, 130 minut, Mládeži přístupný

Kino Kopřivnice

Místo konání:

Kino Kopřivnice

19:30

Kdy:

19:30

250 Kč. Při SOUČASNÉ koupi 6 a více vstupenek na jeden a více titulů cena 200 Kč.  VSTUPENKY LZE KOMBINOVAT NAPŘÍČ OPERNÍMI A BALETNÍMI PŘENOSY A VÝSTAVAMI.

Vstupné:

250 Kč. Při SOUČASNÉ koupi 6 a více vstupenek na jeden a více titulů cena 200 Kč. VSTUPENKY LZE KOMBINOVAT NAPŘÍČ OPERNÍMI A BALETNÍMI PŘENOSY A VÝSTAVAMI.

 

Režie:

Hrají:

Perská pohádka Turandot ze sbírky derviše Moklese Tisíc a jedna noc ze 17. století zlákala k mnoha přebásněním i zhudebněním. Giacomo Puccini na ní začal pracovat, když už bojoval s rakovinou hrtanu. Přesto se snažil získat s velkou pečlivostí představu o kultuře a písních exotické vzdálené Číny. Zemřel, aniž stačil dokončit závěr. Toho se ujal jeho přítel a žák Franco Alfano. Premiéra se konala 25. 4. 1926 v milánské La Scale. Krutá a chladná princezna Turandot klade svým nápadníkům tři hádanky, za jejichž nerozluštění je čeká smrt. Až neznámý princ dosahuje nemožného a správně odpovídá na všechny tři otázky. Turandot si ho přesto nechce vzít za muže. Princ však na ni nechce naléhat. Vzdává se svého vítězství a slibuje podstoupit smrt, jestliže Turandot do rána uhodne jeho jméno. Během noci nikdo nemůže spát, všichni se pokoušejí zjistit princovo jméno... Právě noční árie, "Nessun dorma“ proslavila Pucciniho operu. Na bregenzském festivalu je opera hrána na impozantním pozadí Bodamského jezera.

Kontakt

Kontakt:

Předprodej v IC Kopřivnice: tel.: 556 821 600, 774 668 001, e-mail: pokladna@kulturakoprivnice.cz

Akci pořádá

Akci pořádá:

Kino Kopřivnice